Brutalna bójka nastolatków w Gliwicach. Najmłodszy ma 16 lat

fot. Policja Gliwice

Bójka nastolatków na Placu Krakowskim w Gliwicach. Młodzi mężczyźni byli pijani. Na chwilę obecną zatrzymano pięć osób. Zatrzymanych może być jednak więcej, sprawa jest rozwojowa. 

Do bójki z użyciem niebezpiecznego narzędzia doszło w czwartek przed godziną 18:00. Na miejscu jako pierwsi byli strażnicy miejscy, którzy udzieli pierwszej pomocy poszkodowanym. Następnie przyjechało 10 policjantów.

Najmłodszy ma 16 lat 

– Po ustaleniu okoliczności zajścia, z których wynikało, że na miejscu doszło do bójki kilku osób, stróże prawa przystąpili do zatrzymań. W wyniku podjętych na miejscu działań mundurowi zatrzymali pięciu uczestników bójki. Wśród zatrzymanych byli m.in. 18, 17 oraz 16-latek. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli nietrzeźwi – informuje gliwicka policja.

fot. Straż Miejska Gliwice

– W trakcie zatrzymań nie obyło się bez dodatkowych utrudnień. 18-letni mieszkaniec Gliwic naruszył nietykalność cielesną interweniującego wobec niego funkcjonariusza, natomiast 17-latek znieważył zatrzymującego go stróża prawa. Z uwagi na liczną ilość uczestników zdarzenia na miejscu interweniowało ponad dziesięciu funkcjonariuszy policji oraz będący na miejscu strażnicy miejscy, którzy udzielali wsparcia – czytamy w komunikacie.

Śledczy przeanalizują zapis z monitoringu miejskiego. Za udział w bójce zatrzymanym grozi do trzech lat więzienia. Dodatkowo 18 i 17-latek odpowiedzą za naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie funkcjonariuszy.

fot. Straż Miejska Gliwice
fot. Policja Gliwice
źródło: KMP Gliwice
Oprac. Redakcja