16-latek zaatakował nożem ochroniarza dworca w Gliwicach. Bo zwrócił mu uwagę

Zdjęcie ilustracyjne fot. UM Gliwice

Brutalny atak na dworcu kolejowym w Gliwicach. Straż Ochrony Kolei otrzymała informacje, że nieznani sprawcy wielokrotnie ranili nożem pracownika ochrony. Zatrzymano trzech nastolatków. 

W środę, 11 stycznia pracownik ochrony dworca kolejowego w Gliwicach powiadomił telefonicznie dyżurnego gliwickiego SOK, że na terenie holu dworca pracownicy ochrony firmy Zubrzycki zostali zaatakowani nożem przez trzech nastolatków, którzy zakłócali ład i porządek publiczny. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy lokalnego posterunku Straży Ochrony Kolei oraz policję.

„Mężczyzna został ugodzony nożem w okolicach klatki piersiowej i brzucha przez jednego ze sprawców. Natomiast drugi z pracowników ochrony dworca podał mundurowym cechy charakterystyczne sprawców, a także wskazał kierunek w którym zbiegli. Funkcjonariusze w wyniku wspólnych poszukiwań na terenie stacji Gliwice, ujęli jednego z podejrzanych, który odpowiadał rysopisowi” – informuje biuro prasowe SOK.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 16-latek i jego koledzy są poszukiwani, ponieważ samowolnie opuścili Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczej w Siewierzu.

W toku czynności wyjaśniających drugi pracownik ochrony nagle zasłabł, gdyż jak się okazało, miał ranę ciętą w okolicach klatki piersiowej, powstałą w wyniku uderzenia ostrym narzędziem. W wyniku napaści drugi z poszkodowanych pracowników ochrony został przewieziony do szpitala.

16-letni nożownik został ujęty. Po pewnym czasie  Jak później na terenie Pyskowic i Gliwic ujęto dwóch pozostałych napastników. Nieletnim przestępcom zostaną przedstawione zarzuty narażenia pracowników ochrony na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 

źródło: Mat. prasowy SOK
Oprac. Redakcja