Spotkanie Lewicy w Katowicach. „Jesteśmy za obowiązkowymi szczepieniami”

W niedzielę w Katowicach miało miejsce wydarzenie o nazwie „Festiwal Spójnika”. Organizację tego wydarzenia podjęły lewicowe środowiska. Podczas paneli dyskusyjnych poruszane były różnorodne tematy. Jednym z nich była kwestia dotycząca Konfederacji. W pewnym momencie z sali padło pytanie dotyczące tzw. segregacji sanitarnej oraz obowiązku szczepień.

– Wysłuchałam państwa i stwierdzam, że opowiadacie tutaj tak utopijnie. Chcecie wszystkich połączyć, żeby nikt nie był segregowany, żeby każde dziecko miało równy dostęp do wszystkiego. Ale mam takie wrażenie, że młodzieżówka Lewicy nie wie, do jakiej partii dołączyła. Ponieważ to jest partia, która była za segregacją sanitarną, za segregacją osób, które były zaszczepione i niezaszczepione. Za ograniczeniem pewnych praw. Ja bym chciała usłyszeć państwa zdanie na ten temat – zapytała dziennikarka Marta Gniłka-Jastrzębska.

Lockdown ratował życie? 

Jeden z prelegentów tłumaczył, że lockdown był ogłoszony w celu ratowania życia.

„To są metody, które stosuje się wszędzie” – oznajmił. Wtedy z sali przytoczyliśmy przykład Szwecji, która nie zamknęła gospodarki i zanotowała niewielką ilość nadmiarowych zgonów. W pewnym momencie organizatorka wydarzenia wzięła mikrofon i powiedziała wprost.

„Tak jesteśmy za obowiązkowymi szczepieniami, bo szczepienia ratują życie. Dzięki temu możemy się tutaj dzisiaj spotkać, możemy nie mieć maseczek, możemy przebywać ze sobą, możemy się znowu cieszyć normalnością” – oznajmiła.

Zobaczcie nagranie 

 

Lewica chciała karać osoby, które nie przyjęły preparatu

Zbliżają się wybory parlamentarne, więc warto przypomnieć działalność niektórych partii politycznych. Jeszcze nie tak dawno politycy Lewicy promowali obowiązkowe szczepienia. 

Pod koniec 2021 roku Lewica zapowiedziała złożenie projektu ustawy, który przewiduje obowiązek szczepień preparatem na koronawirusa dla wszystkich dorosłych. Projekt zakładał grzywnę dla osób, które będą unikać zastrzyku.

„Czas na masowe użycie broni, którą mamy. Po to, by przestali umierać ludzi zakażeni Covidem i ci, dla których przez antyszczepionkowców nie ma miejsca w szpitalach, by leczyć inne choroby” – napisał na Twitterze Marek Kacprzak, rzecznik prasowy Klubu Parlamentarnego Lewicy.

Ten baner zapadł w pamięci 

źródło: Tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek