Tragedia na A4 w kierunku Katowic. Czołowe zderzenie ciężarówek

fot. Policja Strzelce Opolskie/Facebook

Dzisiaj nad ranem na autostradzie A4 w kierunku Katowic zderzyły się czołowo dwie ciężarówki. Oba pojazdy stanęły w ogniu. Jeden z kierowców nie żyje. Autostrada jest całkowicie zablokowana, policja wyznaczyła objazdy. 

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek na 281 km autostrady A4. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że doszło do czołowego zderzenia dwóch ciężarówek. „W wyniku zderzenia doszło do zapalenia się pojazdów. Niestety, na miejscu wypadku śmierć poniósł 44-letni mieszkaniec województwa opolskiego” – informuje policja w mediach społecznościowych.

Drugi z kierowców został zabrany do szpitala w woj. śląskim. Na miejscu od kilku godzin pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Na miejscu pracują również m.in. strażacy z Gliwic.

fot. Policja Strzelce Opolskie/Facebook

Duże utrudnienia 

„W chwili obecnej droga jest zablokowana, utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. W celu uniknięcia zatoru drogowego prosimy wszystkich podróżujących jadących w kierunku Wrocławia o kierowanie się na Węzeł Łany, a tych którzy jadą w kierunku Katowic o zjeżdżanie na Węzeł Kędzierzyn-Koźle” – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Opolskich.

Objazdy

  • Od strony Wrocławia: Węzeł Kędzierzyn- Koźle – DW 426 – DK40- Węzeł Łany

  • Od strony Katowic: Węzeł Łany- DK40- Pyskowice- DK94- Strzelce Opolskie- DW426- Węzeł Kędzierzyn- Koźle.

fot. Policja Strzelce Opolskie/Facebook
fot. Policja Strzelce Opolskie/Facebook
źródło: Policja Strzelce Opolskie/Facebook
Oprac: Redakcja