Dni Radzionkowa. Policjanci wytypowali z tłumu dilera. Przejęto 400 działek substancji

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

Kryminalni prowadzili działania podczas Dni Radzionkowa. Choć impreza przebiegła bezpiecznie, to nie wszyscy mogą powiedzieć, że była dla nich udana. Funkcjonariusze wytypowali z tłumu podejrzanego mężczyznę. Okazało się, że mieli nosa. 

W miniony weekend odbyły się Dni Radzionkowa. Impreza przebiegła w sposób spokojny i bezpieczny. Większych tłumów nie było, ponieważ w tym roku program był budżetowy. W niedzielę doszło jednak do incydentu, jedna osoba została zatrzymana.

Zatrzymany bytomianin 

– Wizytą na komisariacie niedzielne świętowanie zakończył 37-letni bytomianin, którego zdradziło podejrzane zachowanie. Wszystko to doskonale wychwycili kryminalni z Radzionkowa, którzy obserwowali mężczyznę przez dłuższy czas. Gdy skontrolowali jego odzież, ich podejrzenia szybko się potwierdziły. Okazało się, że 37-latek posiadał przy sobie spore ilości zabronionych substancji – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Następnie mundurowi z Tarnowskich Gór przeszukali miejsce zamieszkania podejrzanego. Tam znaleziono kolejne narkotyki.

Przejęto kilkaset działek amfetaminy oraz innych substancji sypkich 

– Kartoteka zatrzymanego było dosyć bogata. 37-latek był już wcześniej skazany za podobne przestępstwa. Za posiadanie blisko 400 działek dilerskich narkotyków mężczyzna usłyszał zarzut – dodaje rzecznik prasowy.

Bytomianin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. za przestępstwa, które popełnił, grozi mu kara do dziesięciu lat więzienia. W tym przypadku jednak może być wyższa, gdyż dopuścił się złamania prawa w warunkach recydywy.

fot. KPP Tarnowskie Góry
Dni Radzionkowa 2022 fot. tarnogorski

źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja