Dopiero wyremontowali a już farba odpada

fot. UM Tarnowskie Góry

Historyczne miejsce w centrum Tarnowskich Gór nareszcie doczekało się remontu. Niestety radość nie trwała długo, ponieważ po kilku tygodniach farba zaczęła odpadać. Mieszkańcy są oburzeni. 

Podcienia w zabytkowych kamienicach przy tarnogórskim Rynku to miejsce bardzo ważne dla mieszkańców. Widok wyremontowanych murów zaniepokoił władze miasta.

fot. UM Tarnowskie Góry

„Kamienice z podcieniami przy tarnogórskim Rynku należą do prywatnych właściciel. To prywatni właściciele wybrali i podpisali umowę z firmą, która podcienia odnowiła. W związku z tym, że kamienice są zabytkami, zgodę na remont dał konserwator zabytków. Służby konserwatorskie w grudniu odebrały prace bez uwag” – informuje Urząd Miejski.

Tarnogórski magistrat miał jednak swój udział w remoncie, ponieważ przeznaczono dotację. – Zaniepokojeni stanem podcieni wystąpimy do zarządcy o złożenie wyjaśnień i wezwiemy do przywrócenia należytego stanu podcieni – czytamy na stronie urzędu.

„Dopóki nie zrobi się porządnej izolacji fundamentów budynku to problem wilgoci nie zniknie” – komentuje jeden z internautów.

fot. UM Tarnowskie Góry

Na remont tarnogórskich podcieni miasto przeznaczyło 310 tys. zł miejskiej dotacji. Prace rozpoczęły się w sierpniu, choć właściciele już w 2021 roku doszli  do porozumienia ws. zlecenia projektu i remontu.

fot. UM Tarnowskie Góry
źródło: UM Tarnowskie Góry