Dr Zbigniew Hałat nie żyje? „Uroczystości pogrzebowe już się odbyły”

fot. PJJ TV

Dr Zbigniew Hałat nie żyje? Na profilu byłego ministra zdrowia pokazał się w piątek zastanawiający wpis. „Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 17 kwietnia zmarł Zbigniew Hałat – mąż, ojciec, dziadek. Uroczystości pogrzebowe już się odbyły. Pogrążona w smutku rodzina” – czytamy na Twitterze. 

Na chwilę obecną jest to jedyna informacja o śmierci cenionego przez wielu Polaków lekarza.

Dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, publicysta, działacz społeczny, wiceminister zdrowia oraz główny inspektor sanitarny urodził się 18 marca 1950 roku. Przez ostatnie miesiące krytykował rządową strategię walki z koronawirusem. W 2021 roku przystąpił do ruchu Polska Jest Jedna, którego założycielem jest prezydent Siemianowic Śląskich.

Informacje o śmierci lekarza nie są jednak potwierdzone w dwóch niezależnych od siebie źródłach. Lider PJJ Rafał Piech również nie ma potwierdzonych informacji o śmierci byłego szefa resortu zdrowia

„Nie będę publikował nic dopóki ta informacja nie potwierdzi się na 100%. Póki co to nikt nic nie wie. Sprawdziliśmy cmentarze w okolicy, w której funkcjonował dr Hałat i nikt nie zmarł o tym nazwisku w ostatnim czasie. Jutro zapewne będę wiedział więcej. Dziennikarski obowiązek” – napisał Marcin Rola, dziennikarz telewizji internetowej wRealu24. 

11 kwietnia dr Zbigniew Hałat był jeszcze dość aktywny na Twitterze

 

źródło: Twitter, Tarnogorski