Dwie kobiety spadły z materaca na Chechle. 27-latka w ciężkim stanie

Dramatyczne chwile nad zalewem Nakło-Chechło. Jak wynika z relacji świadków, dwie kobiety spadły z materaca. Do zdarzenia doszło w newralgicznym miejscu. Lądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego., który zabrał młodą kobietę do szpitala. 

Do zdarzenia doszło przed godziną 15:00 na popularnym w powiecie tarnogórskim Chechle. Pod wodą znalazły się dwie młode kobiety.

– Świadkowie powiadomili ratowników WOPR, którzy natychmiast zjawili się na miejscu i wyłowili dwie osoby. 28-letnia mieszkanka Katowic odzyskała przytomność od razu i została przewieziona do szpitala w Tarnowskich Górach. Druga kobieta, 27-letnia mieszkanka Gliwic, wymagała natychmiastowej interwencji medycznej – przekazał nam Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Lądował śmigłowiec LPR 

Na miejscu lądował helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego. Rozpoczęła się walka z czasem. Dzięki podjętym czynnościom ratunkowym, udało się przywrócić funkcje życiowe młodszej kobiety, jednak w stanie niestabilnym została zabrana helikopterem do szpitala w Sosnowcu.

Newralgiczne miejsce 

Do zdarzenia doszło w newralgicznym miejscu w pobliżu „cyplu”. To miejsce okazuje się zdradliwe, ponieważ płytkie wody nagle przechodzą w głębokie. W ubiegłym roku miało tu miejsce tragiczne zdarzenie, w wyniku którego jedna osoba straciła życie. Plaża jest niestrzeżona, a kąpiel odbywa się na własną odpowiedzialność.

 

 

źródło: Tarnogorski