Dzisiaj niedziela handlowa. Lepiej prawidłowo nosić przyłbicę w sklepie. Możliwe kontrole

Zdjęcie ilustracyjne fot. Policja Świętochłowice

W grudniu supermarkety i galerie handlowe będą otwarte przez trzy niedziele. 

Dodatkowa niedziela handlowa wypada dzisiaj czyli 6 grudnia. 

„W ten sposób rząd próbuje skłonić Polaków do rozłożenia na raty przedświątecznych zakupów. Powodem jest próba uniknięcia tłoku w sklepach, który mógłby doprowadzić do wielu zachorowań na koronawirusa” – donosi Wirtualna Polska.

 

Niezadowolenie społeczne wynikające z częściowego lockdownu narastało w społeczeństwie. Widać to było na ulicach podczas protestów różnych grup.

Przed świętami rząd luzuje obostrzenia, aby już po Sylwestrze wrócić do obostrzeń, które będą trwać do wiosny? Nie jest to scenariusz wykluczony.

„(…) chcemy rzeczywiście ten okres pierwszych dwóch tygodni stycznia, ogłosić takim okresem zaprzestania podróży, zaprzestania kontaktów. To nie będzie rozwiązanie formalne, to nie będzie nakaz. To będą pewne zachęty, pewne obostrzenia, przede wszystkim to będzie apel do odpowiedzialności i poczucia solidarności każdego z nas” – mówił minister Gowin pod koniec listopada.

Od kilku dni w niektórych śląskich miastach sklepy są kontrolowane przez policję, sanepid i straż miejską. Sprawdzane jest przestrzeganie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Policja, straż miejska i sanepid rusza do akcji. Kontrole w sklepach. Posypią się mandaty

 

 

 

źródło: wp.pl, tarnogorski.info