Festiwal piwa rzemieślniczego już w ten weekend w Katowicach. Dobre jedzenie i muzyka

Wielkimi krokami zbliża się 2. Katowicki Lotny Festiwal Piwa. Trzydniowe wydarzenie odbędzie się już w ten weekend od 19 do 21 maja, przy Spodku w Katowicach. Podczas festiwalu będzie można odkryć nowe smaki, ale również cieszyć się wieloma atrakcjami i przeżyciami muzycznymi. Dlaczego warto się wybrać? Oto kilka powodów.

Lotny Festiwal Piwa cieszy się niesłabnącą popularnością – nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest nie tylko przestrzenią dla znakomitych browarniczych wystawców, ale także inicjatywą z misją, której celem jest edukacja w zakresie dobrego piwa. Z pewnością udaje się realizować ten górnolotny cel, a uroku festiwalu dodają także zjeżdżające się z całej Polski najlepsze food-trucki, koncerty na żywo czy różnorodne atrakcje i konkursy.
To wyjątkowe wydarzenie tworzą młodzi ludzie – ludzie, którzy chcą pomóc właścicielom małych rzemieślniczych browarów w promocji ich trunków. Festiwal to okazja, by zaprezentowali swoje wyroby i opowiedzieli o nich większej liczbie osób – podzielili się historią, anegdotami, a niekiedy także tajemnicami piwowarstwa.

Rzemieślnicze piwo, koncerty i food trucki 

Oprócz możliwości spróbowania niezwykłych piw i odkrycia nowych smaków, Lotny Festiwal Piwa to także multum wydarzeń – nie sposób się nudzić! Spragnionym hulanek z pewnością przypadnie do gustu Dj Paweł Merena, który w piątek od godziny 20:00 będzie zabawiał Was największymi hitami! Co spotka uczestników w pozostałe dni? Koncerty na żywo, konkursy, a nawet piwni eksperci, którzy wytłumaczą nam jak degustować piwo, od czego warto zacząć przygodę z kraftem oraz o samej produkcji i wiele innych. 

Rozkład jazdy koncertów

Piątek
  • Dj Sound Activ Paweł Merena – 20:00-22:00
Sobota

Konkursy, degustacje, hulanki i swawole

To nie wszystko! Oprócz możliwości spróbowania rzemieślniczego piwa w trakcie Festiwalu wpaść będzie można także na Silent Disco, które otworzy swoje odrzwia w piątek od godziny 22:00 do 2:00, dając szansę na beztroskie pląsy w wygodnych słuchawkach. 
Mat. prasowy

Lotne zawody we flanki

Prawdziwych piwoszy z pewnością skuszą Lotne Mistrzostwa we Flanki, czyli rozgrywkę, w której ważna jest nie tylko celność i szybkość. Wystarczy zebrać drużynę, wymyślić kreatywną nazwę i szykować się emocjonującą, sportową rywalizację. Więcej informacji na temat zawodów znajdziecie TUTAJ

Miejsce, w którym warto być

Co najlepsze, 2. Katowicki Lotny Festiwal Piwa jest wydarzeniem bezpłatnym – nic nie stoi więc na przeszkodzie, by na własne oczy zobaczyć to wyjątkowe święto browarnictwa. Nad dobrą zabawą pieczę sprawują organizatorzy, czyli Craft Event i Piwny Klub. Mają w tym nieliche doświadczenie: wszyscy już wiedzą, że Lotny Festiwal Piwa to gwarancja udanego weekendu!
Gdzie: Plac przed Spodkiem, Katowice
Kiedy: 19-21 maja

Godziny festiwalu

  • Piątek: 15:00 – 22:00
  • Sobota: 12:00 – 22:00 (22:00-2:00 Silent Disco)
  • Niedziela: 12:00 – 20:00  
Więcej informacji TUTAJ
Lotny Festiwal Piwa


Materiał powstał przy współpracy z: Craft Event Sp. z o.o.