Na kilka minut czas się zatrzymał

Dzisiaj w Tarnowskich Górach i w całej Polsce o godz. 17 zawyły syreny, których dźwięk upamiętnił Polskich Bohaterów, którzy 1 sierpnia 1944 roku rozpoczęli Powstanie Warszawskie. Tego dnia podczas sygnału dźwiękowego warto zatrzymać się na chwilę, aby w ten sposób uczcić pamięć zamordowanych rodaków. 

Podczas Powstania Warszawskiego w trakcie walk z niemieckim okupantem zginęło ponad 200 tysięcy Polaków. Do dzisiaj nasz sąsiad nie wypłacił nam odszkodowania za ogrom poniesionych strat podczas II wojny światowej.

W przeddzień tegorocznej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, do Warszawy przyjechał minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Mass. Podczas spotkania z szefem polskiej dyplomacji Jackiem Czaputowiczem, wypowiedział się na temat reperacji wojennych dla Polski.

Heiko Mass: „z punktu widzenia prawnego ta sprawa jest dla Niemiec zamknięta”.

Dla Niemiec może i jest zamknięta, ale dla nas jest zdecydowanie otwarta. Polski rząd wstępnie oszacował kwotę reparacji na 850 mld dolarów.  W mojej opinii, kwota ta powinna być znacznie większa.

Jest jednak jedno pytanie.. Czy Prawo i Sprawiedliwość jest na tyle sprawną i prawdziwie patriotyczną partią, że będzie dążyć do odzyskania należnych nam pieniędzy?

Na zakończenie zastanawiam się, dlaczego na masztach nie było Polskich Flag?

ŁUKASZ DUDEK