Haubica pilnowała wiadukt na Nakielskiej. Co dalej z Tour de Pologne?

Fot. Mordechaj Blumsztajn | facebook.com

Podczas zeszłorocznego wyścigu Tour de Pologne przez błąd marshalla, peleton ominął pętlę po Tarnowskich Górach. W tym roku przed wiaduktem na Nakielskiej (to właśnie w tym miejscu popełniono błąd) postawiono haubicę Goździk.

Na trasie nie zabrakło równie humorystycznych scen. Ciekawą „strefę kibica” zorganizowali sobie mieszkańcy Rybnej.

Fot. Rafał Wolko | facebook.com

Po wyścigu w internecie rozgorzała dyskusja na temat tego, czy w Tarnowskie Góry powinny kontynuować organizację Tour de Pologne?

Poniżej komentarze internautów.

Myślę, że nie ma to sensu, jeśli chodzi o TVP1 to praktycznie w ogóle nie było widać naszego miasta. Co to za promocja?

A według mnie może najwyższa pora, żeby była meta w Tarnowskich Górach, a nie tylko początek.

Stanowcze NIE. Osada Jana ma była jak twierdza, z której nie można było wyjechać, mimo iż do przejazdu było dużo czasu. Jak w więzieniu.

Nie do końca było wszystko ok. Zatrzymali na prawie 40 min rozkładowy pociąg Kolejki Wąskotorowej po brzegi wypełniony pasażerami, kto za to odpowie?

Przy tak słabej promocji miasta w mediach to nic nie przynosi. Zresztą to widać — w tym roku znacznie mniej ludzi wzdłuż trasy. Przy obecnej formie TdP ja bym odstąpił od organizacji TdP na przyszły rok.

Moim zdaniem jak najbardziej tak — bądź co bądź jakaś to promocja jest, ludzi może mniej ale — tu, zgaduję — pewnie część się wkurzyła po zeszłorocznej wpadce.

W Strzybnicy ludzi było zdecydowanie mniej w porównaniu z ubiegłym rokiem. Osobiście uważam, że szkoda kasy na TdP za max 15 minut atrakcji, bo kolarzy tez chyba było mniej..

TdP 2019

Tour de Pologne etap Tarnowskie Góry – Katowice

Publiée par Tarnowskie Góry – serwis informacyjny sur Dimanche 4 août 2019


źródło: UM Tarnowskie Góry, facebook.com

ŁUKASZ DUDEK