Renata Acosta: W Madrycie wszyscy lekarze są zarażeni. Sytuacja jest bardziej niż drastyczna

Kilkuset pacjentów trafiło do szpitala polowego w Madrycie Fot: Madrid Regional Governme

394 nowe zgony z powodu koronawirusa i 3646 zakażeń zanotowano między sobotnim a niedzielnym popołudniem w Hiszpanii – poinformowało ministerstwo zdrowia w Madrycie.

Renata Acosta, hiszpanka o polskich korzeniach, na antenie Radia Wnet komentuje, że zarażonych nikt już nie jest w stanie zliczyć.

– Jak wygląda sytuacja w Hiszpanii? Tragiczny bilans tysiąca ofiar już jest przekroczony – pyta Łukasz Jankowski.

 

„Drastycznie i bardziej niż drastycznie. Ja bardzo państwa proszę, uważajcie, nie wychodźcie z domu, to już nie są żarty, to już nie są ćwiczenia. W tej chwili w Hiszapanii buduje się szpitale polowe w wielu miastach, na parkingach podziemnych, to są wojskowe namioty stawiane, gdzie buduje się intensywne terapie.

W Madrycie taki szpital w tej chwili staje w trybie natychmiastowym, na 5,5 tys. osób. Możecie państwo sobie wyobrazić skalę tej sytuacji. (..) W tej chwili dochodzą do nas informacje, od samych lekarzy, że w szpitalach w Madrycie praktycznie wszyscy lekarze są zakażeni” – mówi Acosta.

W Hiszpanii wprowadzono zakaz wychodzenia z domu. Ludzie pożyczają sobie psy, by móc wyjść na spacer. Więcej w materiale poniżej.

„Lekarze w Hiszpanii ze łzami w oczach mówią, jak muszą zabierać respiratory ludziom po 65-tce, aby dać je młodym cierpiącym ludziom. Seniorzy są pod narkozą, więc nie cierpią.”

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK

 

 

źródło: Radio WNET, twitter