Japonia. Nie żyje mieszkaniec Piekar Śląskich. Podróżnik zginął na wulkanie

fot. Grzegorz Gawlik

Nie żyje znany podróżnik pochodzący z Piekar Śląskich. Grzegorz Gawlik zaginął 7 kwietnia na japońskim wulkanie Ontake. Poszukiwania zostały przerwane.

„Druzgocące informacje napłynęły z Japonii. Zakończyły się poszukiwania zaginionego przed kilkoma dniami Grzegorza Gawlika, polskiego podróżnika, zdobywcy wulkanów, autora Projektu 100 Wulkanów, unikalnego przedsięwzięcia w skali świata” – czytamy we stronie Kataklizmy w Polsce i na świecie.

Chciał zejść w ciągu dnia 

„Chciał wejść i zejść z wulkanu w ciągu dnia. Takie wyprawy były dla niego czymś normalnym, naturalnym. Zawsze starał się być przygotowany na każdą ewentualność. Niejednokrotnie działał w totalnie ekstremalnych warunkach” – napisano.

Poszukiwania zakończone 

Przyjaciel podróżnika Bartek prowadzi profil „Wulkany świata”. Poinformował on, że poszukiwania zostały zakończone we wtorek i zostaną wznowione dopiero w czerwcu.

„Minęło 10 dni i szanse, że zostanie odnaleziony żywy zmalały do zera. Poszukiwania zostaną wznowione dopiero w czerwcu, po roztopach. (…) Grzegorz zawsze w taki czy inny sposób wspierał mnie w mojej pasji wulkanicznej, za co pozostanę mu dozgonnie wdzięczny. Jego Projekt 100 Wulkanów był wyjątkowy i zapewne już nie doczeka się zakończenia” – napisał przyjaciel na Facebooku.

Ostatni wpis na Facebooku został opublikowany około dwa tygodnie temu.

Jeden z ostatnich wpisów na Instagramie 

„Jak japońskie Góry, to i liczne onseny czyli termalne źródła. Wspaniały relaks na koniec dnia mając cały #onsen tylko dla siebie. Skąd pozdrawiam a zdjęcie wrzucam prosto z termalnych bąbelków”

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Grzegorz Gawlik (@grzegorzgawlik.pl)

źródło: Media społecznościowe