Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. Startuje już za kilka dni

fot. Miasto Katowice | Twitter

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, niektóre samorządy już za kilka dni startują z pierwszymi jarmarkami. Największy jarmark ponownie zostanie zorganizowany w Katowicach i będzie dostępny przez blisko dwa miesiące. 

„Od 18 listopada do 8 stycznia potrwa tegoroczna edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego. Przygotowano całe mnóstwo unikalnych wydarzeń i rozrywek, z których będą mogli skorzystać mieszkańcy Katowic i okolic” – poinformował katowicki magistrat.

– Katowicki Jarmark Bożonarodzeniowy to już tradycja, dlatego mimo wdrażanych oszczędności nie wyobrażamy sobie, by nie było go wcale. To atrakcja, z której korzystają nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale i całej Metropolii. Warto go odwiedzić, by poczuć atmosferę świąt, skorzystać z atrakcji, czy też zrobić świąteczne zakupy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

– W tym roku dodatkowa atrakcją jarmarku będzie mini park świateł. Będzie to ogrodzony teren z rozświetlonymi figurami bożonarodzeniowymi. Dzięki temu, że oświetlenie jest LED-owe koszt zużycia prądu jest niewielki – dodaje włodarz.

Montaż jarmarku wystartował już 2 listopada. Na płycie Rynku zaczęły pojawiać się charakterystyczne domki, w których zlokalizowane będą stoiska. W tym roku będzie ich 80.

Wstępny harmonogram:

  • Piątek (18 listopada) – Otwarcie

  • 6 grudnia spotkanie z Mikołajem

  • 9 grudnia – Parada Mikołajkowa

  • Sylwester: zabawa z DJ-em

  • 8 stycznia 2023 roku – zakończenie

 

źródło: UM Katowice
Oprac. Redakcja