Jaskinia Solna zlikwidowana. „Teraz tam będzie wypoczywalnia dla pań sprzątaczek”

Facebook

Burza po wpisie mieszkańca Tarnowskich Gór, który wytyka złe zarządzanie tarnogórskim Parkiem Wodnym. Chodzi o Jaskinię Solną, która w ostatnim czasie została zlikwidowana. 

Parkiem Wodnym zarządza miejska spółka Agencja Inicjatyw Gospodarczych.

– Niestety decyzją prezesa Jaskinia Solna została zlikwidowana. Teraz tam będzie wypoczywalnia dla pań sprzątaczek – twierdzi autor wpisu.

I dodaje, że AIG zamiast zarabiać wyrzuca firmę płacącą czynsz.

 

Efekt lockdownu? 

– Przez sytuację związaną z koronawirusem właścicielka nosiła się z zamiarem zamknięcia obiektu. Wystawiła na sprzedaż umowę najmu. Zgłosiły się dwa podmioty, jednak Agencja Inicjatyw Gospodarczych nie wyraziła zgody na sprzedaż – mówi Piotr Korab, naczelnik wydziału promocji w tarnogórskim magistracie.

– Następnie po kontroli ppoż okazało się, że budynek ma zbyt mały metraż na pomieszczenia gospodarcze. AIG zdecydowało o przekształceniu tego miejsca – dodaje Piotr Korab.

Dalej mieszkaniec wylicza, że przebudowa i adaptacja byłej jaskini to koszt ok. 100 tys. złotych.

– Czy ten czas jest najlepszy na wydawanie pieniędzy? – pyta.

– Miejsce mogłoby służyć wielu ludziom, którzy przechorowali Covida, dla podratowania zdrowia, do podleczenia dróg oddechowych – stwierdza autor wpisu.

„Przedostatni najemca”

 – Swoją drogą to już przedostatni najemca, którego udało się wyrzucić z Parku Wodnego. Dla  przypomnienia napiszę, że w ostatnim 1,5 roku AIG otrzymało „z miasta” ponad 6 mln zł – dodaje na koniec.