Jutro rano 13 autobusów z Katowic, Tychów, Świerklańca i Sosnowca pojedzie do Lwowa

fot. Marcin Krupa/Twitter

Jutro o świcie 13 autobusów z PKM Tychy, PKM Katowice, PKM Świerklaniec i PKM Sosnowiec wyjadą do Lwowa by tam służyć mieszkańcom – napisał w mediach społecznościowych Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

 

Pojadą autobusy z Katowic, Tychów, Świerklańca i Sosnowca

– Jestem szczęśliwy, że apel został wysłuchany, że dzisiaj możemy pomóc we Lwowie mieszkańcom tego miasta – powiedział podczas konferencji prasowej Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Odpowiedź na apel mera Lwowa 

– Skąd się wzięła idea? Otóż kiedy byłem we Lwowie mer Andrij Sadowy na pytanie czego potrzebujecie, jako pierwsze wymienił potrzebujemy autobusów. Dlaczego tych autobusów potrzebujecie? No bo nasze pojechały na front, pojechały na wschodnią część Ukrainy, po to żeby dowozić wojsko na linię frontu i wiadomo, że to jest praktycznie bilet w jedną stronę, bo te autobusy albo tam zostaną na stałe, albo będą służyły dla celów wojskowych – wyjaśnił prezydent Katowic.

– Do samego Lwowa ze wschodniej części Ukrainy dotarło ponad 200 tys. osób, czyli o 1/3 mniej więcej zwiększyła się ilość mieszkańców Lwowa – dodał.

Autobusy zostaną wypełnione darami, które zostały przekazane przez mieszkańców za pośrednictwem samorządów.