Już w ten weekend w Katowicach. Wielkie święto architektury i designu

Targi Jedyne w Swoim Rodzaju na dniach otwartych 4 DESIGN DAYS!
Już 28-29 stycznia w Katowicach odbędzie się wielkie święto architektury, designu i wyjątkowych wystawców!

Już od 28 do 29 stycznia 2023 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się siódma edycja DNI OTWARTYCH 4 Design Days, czyli wielkiego święta architektury, designu, nieruchomości, ale i rzeczy wyjątkowych, dzięki tegorocznemu wydarzeniu towarzyszącemu – Targi Jedyne w Swoim Rodzaju.
Targi Jedyne w Swoim Rodzaju to wspaniała okazja, aby poznać różne odsłony polskiego craftu. Ceramika, sztuka, naturalne kosmetyki, moda, biżuteria, akcesoria do domu to tylko niektóre z unikalnych wyrobów, które zagoszczą 28 i 29.01 w Katowicach. Miłośnicy rękodzieła i oryginalnego designu będą mieli szansę spotkać aż 50 wystawców, którzy zaprezentują to, co tworzą.
Polski craft i rękodzieło prezentowane na targach będą mieć godne i ciekawe sąsiedztwo za sprawą stref towarzyszących głównemu wydarzeniu. Część BIŻU zostanie poświęcona nietuzinkowym akcesoriom i dodatkom. Wielbiciele sztuki z pewnością ucieszą się także z towarzyszącej strefy C-ART DAYS, w której artyści plastycy z całej Polski będą dzielić się swoją twórczością i nawiązywać kontakt z odbiorcami.
Na targach zaprezentuje się wielu ciekawych polskich twórców. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy cztery marki! Oto one!
Bagoo – ekologiczne, wegańskie i ponadczasowo piękne torby
Na Targach Jedynych w Swoim Rodzaju nie mogło zabraknąć wyrobów tworzonych w duchu szacunku do planety, jej zasobów oraz mieszkańców. Jedną z ciekawszych propozycji czekającą na odwiedzających w Katowicach, są torby marki Bagoo wytwarzane z tak zwanej “wegańskiej skóry”. Washpapa, inaczej papier do szycia, to impregnowana celuloza, która wyglądem i w dotyku przypomina skórę naturalną i podobnie jak skóra z biegiem lat nabiera szlachetności. Wszystkie produkty są szyte w Polsce przez rzemieślników, a proces wytwarzania i dystrybucji przebiega z poszanowaniem zarówno kontrahentów i klientów.

PAPR.OCHY – wiecznie zielone ściany
Wyjątkowi wystawcy to główny aspekt Targów Jedyne w Swoim Rodzaju, a PAPR.OCHY jak najbardziej do nich należą!
Pragniesz kawałka lasu w domu?
Agnieszka od kilkunastu lat jest fotografem, ponadto lata temu pracowała jako florystka. Totalny przypadek oraz zaufanie, którym darzyła ją jedna współpracująca firma sprawił, że wróciła do florystyki. Wykonała wtedy pierwszą bardzo dużą realizację z roślin stabilizowanych i tak właśnie rozpoczęła się ta przygoda.
Rośliny stabilizowane to w 100% naturalne, wiecznie młode rośliny. Stabilizacja to
zatrzymanie starzenia się roślin – to inaczej konserwacja na długie lata. Naturalne soki występujące w komórkach roślin zastępowane są płynem stabilizacyjnym – impregnatem, który powoduje, że rośliny utrzymują świeżość przez długi czas.
Nie wymagają podlewania, nawożenia oraz przycinania. Wiecznie młode rośliny to idealne rozwiązanie dla każdego, także dla osób poszukującej naturalnej zieleni w swoich wnętrzach, całkowicie bezobsługowej. Proces stabilizacji jest bezpieczny dla środowiska. Płyn stabilizacyjny jest ekologiczny i naturalnie biodegradowalny. Ponadto stabilizowane rośliny są odporne na pleśnie i grzyby, są też antystatyczne – nie osiada na nich kurz!

Ampiko – z zamiłowania do niebanalnych mebli
Przedsiębiorstwo Ampiko powstało z zamiłowania do niebanalnych mebli, stylowego oświetlenia oraz wyrobów autorskich i artystycznych. Znajdziecie tutaj bogatą ofertę mebli, lamp oraz innych artykułów w stylu loft i industrial, która cały czas się rozwija. Ponadto oferta jest uzupełniana pracami artystów i rzemieślników. Każdy mebel, lampa czy inny wyrób jest wykonywany w głównej mierze ręcznie przez polskie firmy. Ampiko posiada w swojej ofercie możliwość personalizacji produktów pod względem koloru i innych cech, tak aby w 100% spełniały Wasze oczekiwania i przez długi czas pełniły użyteczne funkcje oraz
ozdabiały wnętrze domu. Ważną cechą oferowanych wyrobów jest wykonanie ich z materiałów takich jak drewno, stal czy beton oraz innych w pełni ekologicznych.

GrayLama Design – beton architektoniczny i Design
GrayLama Concrete Design to wrocławska pracownia, która od 2019 roku prowadzi Tomasz Michalik, absolwent Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Wrocławskiej ASP.
Przedmioty GrayLama to głównie formy użytkowe – donice, świeczniki, wazony, lampy – zaprojektowane z myślą o osobach, które potrafią docenić w swoim otoczeniu przedmioty unikatowe i niepowtarzalne. Wyroby pracowni inspirowane są głównie bryłami geometrycznymi. Do ich produkcji wykorzystywany jest beton architektoniczny, nadając im indywidualny, surowy klimat. Pracownia nastawiona jest na realizację krótkich serii produkcyjnych, czerpiąc inspiracje z otaczającej nas przestrzeni.
O 4 DESIGN DAYS

4 DESIGN DAYS to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. W 2023 roku odbędzie się w dniach 26-29 stycznia 2023r., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Organizatorem 4 DESIGN DAYS, od pierwszej edycji w 2016 r., jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl, propertydesign.pl, dobrzemieszkaj.pl. Grupa PTWP specjalizuje się także w organizacji kongresów, konferencji, szkoleń, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – największą imprezą biznesową Europy Centralnej.
Na Targi Jedyne w Swoim Rodzaju | 4 Design Days DNI OTWARTE obowiązują bilety dostępne online oraz na miejscu w dniu wydarzenia. Można je kupić na oficjalnej stronie wydarzenia.
Ceny biletów:
– Dzieci i młodzież w wieku szkolnym – wstęp bezpłatny
– Dorośli – bilet na 1 dzień (28 lub 29 stycznia 2023 r.) – 20 zł
– Dorośli – bilet na 2 dni (28 i 29 stycznia 2023 r.) – 30 zł.
Pamiętaj – jeden bilet upoważnia do wejścia na każdą ze stref!
Wydarzenie: Targi Jedyne w Swoim Rodzaju | 4 Design Days DNI OTWARTE!
Gdzie: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice
Kiedy: 28-29 stycznia 2023 roku
Więcej informacji znajdziesz na wydarzeniu: OKDRYJ CRAFT!

 


Materiał powstał przy współpracy z: Craft Event