Kajakowy raj na rzece Mała Panew blisko Tarnowskich Gór. Odkryj uroki natury

fot. Kajaki Żyłka

Niedaleko Tarnowskich Gór, dokładnie w gminie Krupski Młyn, znajduje się malownicza osada Żyłka, zamieszkiwana przez kilkanaście rodzin. W ostatnich dniach otwarto tam nową wypożyczalnię kajaków, która oferuje możliwość spływu jedną z wielu tras po rzece Mała Panew.

Cudze chwalicie, swego nie znacie – to powiedzenie wciąż ma swoje zastosowanie. W powiecie tarnogórskim i okolicach jest wiele pięknych miejsc wartych odwiedzenia, o których mało się mówi. Postanowiliśmy to zmienić i regularnie będziemy przedstawiać takie okoliczne miejsca, które zasługują na uwagę.

Osada Żyłka

Jednym z takich miejsc bez wątpienia jest osada Żyłka. Z Tarnowskich Gór dojedziemy tam w około 25 minut, więc można śmiało powiedzieć, że jest to bardzo blisko. Osada Żyłka jest wyjątkowo urokliwa, a w jej pobliżu można znaleźć wiele interesujących atrakcji.

fot. Kajaki Żyłka

Nowa wypożyczalnia „Kajaki Żyłka”

Nowa wypożyczalnia kajaków 'Kajaki Żyłka” ma bogatą ofertę. Na miejscu dostępne jest boisko do siatkówki oraz miejsce na ognisko, które można wykorzystać do rekreacji. Dodatkowo, zapewniony jest bezpłatny parking, a także możliwość wypożyczenia kajaka. W ośrodku dostępna jest również pomoc ratownika z WOPR, który służy wsparciem w razie potrzeby.

„Jeżeli będziesz pierwszy raz na kajakach lub potrzebujesz porady to wszystko wyjaśnimy. Odbieramy cię ze spływu i wracam razem na parking, gdzie jest miejsce do odpoczynku. Na miejscu, na Żyłce można u nas zaparkować, znajdzie się dla was miejsce, nie musicie się przejmować” – zapewniają właściciele.

Więcej na: www.kajakizylka.pl

Google MAP
fot. Kajaki Żyłka
fot. Kajaki Żyłka
fot. Kajaki Żyłka

źródło: Kajaki Żyłka