Kalety. Ukraińcy ukradli rower 12-latkowi. „Myśleli, że został wyrzucony na śmieci”

fot. Policja Tarnowskie Góry

Policjanci z tarnogórskiej komendy zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy ukradli rower 12-latkowi. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Policja otrzymała zgłoszenie w sobotę wieczorem. Do kradzieży doszło na terenie Kalet przy ulicy Grunwaldzkiej.

– Skierowany na miejsce patrol ustalił, że dwóch mężczyzn zabrało rower należący do syna zgłaszającej. Kobieta oświadczyła, że 12-latek na chwilę zostawił go przy drodze i odszedł kilka kroków, by coś zobaczyć. Nagle podjechało osobowe auto i dwóch dorosłych mężczyzn zabrało rower – informuje policja.

Młodzieniec zapamiętał numery rejestracyjne pojazdu i opisał sprawców.  Kilka minut od zgłoszenia policjanci zauważyli samochód osobowy marki Renault, który opisał chłopak. Numery tablic również się zgadzały, dlatego policjanci podjęli interwencję.

fot. Policja Tarnowskie Góry

 

Myśleli, że został wyrzucony na śmieci 

– W trakcie kontroli okazało się, że w środku znajduje się dwóch obywateli Ukrainy, którzy przewożą ze sobą rower. Mundurowi potwierdzili, że należy on do syna zgłaszającej. 25 i 30-latek przebywający w naszym kraju już od kilku lat, zostali zatrzymani. Jak tłumaczyli mieszkańcy powiatu lublinieckiego, zabrali rower, bo wydawało im się, że został wyrzucony na śmieci – czytamy w komunikacie policji.

Wartość roweru oszacowano na 850 zł. Na szczęście wrócił już do właściciela. Sprawcy usłyszeli już zarzuty kradzieży, za co mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.

źródło: KPP Tarnowskie Góry 

fot. Policja Tarnowskie Góry
fot. Policja Tarnowskie Góry