Karolina Ślązak z Tarnowskich Gór złotą medalistką mistrzostw Polski

Archiwum prywatne fot. Benedykt Ślązak

Młoda mieszkanka Tarnowskich Gór zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców. 

Duże międzynarodowe zawody Strzegom Horse Trials odbyły się 23-26 czerwca. Karolina Ślązak zdobyła złoty medal. Karolina na co dzień reprezentuje klub jeździecki Drama Zbrosławice, ale rodzinna stajnia znajduje się w Opatowicach, gdzie mieszka wraz z rodziną, gdzie wspólnie prowadzą mały ośrodek jeździecki pony-sport, w którym co roku organizowane są półkolonie jeździeckie dla dzieci.

Młoda mistrzyni uczyła się w Szkole Podstawowej nr 15 a następnie w LO im. Stefanii Sempołowskiej, gdzie właśnie zdała maturę. Zobaczcie, co mówiła po zwycięskich zawodach.

– Karolina jeździ konno od szóstego roku życia. Swoją jeździecką przygodę rozpoczęła od jazdy na kucykach i jej pierwsze medale zdobywała na kucyku Nika Ewita. Potem od 2016 roku przesiadła się na duże konie Tores P i Ganges, na których właściwie każdego roku dokładała medale Mistrzostw Polaki Juniorów, Pucharu Polski najpierw młodzików potem juniorów, aż do tegorocznego złotego medalu w MPMJ, w których wzięła udział formalnie jeszcze jako juniorka; tym większe osiągnięcie – mówi nam Benedykt Ślązak, tata zawodniczki.

Próba terenowa w wykonaniu Karoliny Ślązak na Gangesie, złotej medalistki Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców.

Benedykt Ślązak

źródło: tarnogorski, materiał prasowy
Oprac. Redakcja