Radca prawny z woj. śląskiego: Zgodnie z prawem farmaceutycznym, jest to eksperyment

fot. sejm.gov.pl

Szczepienia dorosłych to trzecia faza badania klinicznego, w stosunku do dzieci mamy pierwszą, drugą i trzecią fazę badania klinicznego. A to oznacza, że zgodnie z prawem farmaceutycznym, jest to eksperyment medyczny, który wymaga dobrowolnej i świadomej zgody – twierdzi radca prawny Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź.

W minionym tygodniu odbyła się sejmowa Komisja Zdrowia ws. weryfikacji statusu zdrowotnego przez pracodawcę. Podczas posiedzenia odbyło się publiczne wysłuchanie projektu. Głos zabrała m.in. Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź, radca prawny z woj. śląskiego (Bielsko-Biała).

– 27 stycznia 2021 roku została przyjęta Rezolucja Rady Europy, która zabrania państwom członkowskim wprowadzenia obowiązku szczepień przeciwko koronawirusowi lub wykorzystywanie ich do dyskryminacji pracowników lub kogokolwiek, kto się nie zaszczepił – mówiła Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź.

Radczyni przytoczyła dwa punkty unijnej rezolucji 

– Zgodnie z punktem 7 3.1 zagwarantowane zostało, że obywatele zostaną poinformowani, że szczepienia nie są obowiązkowe i że na nikogo nie będą wywierane naciski polityczne, społeczne ani inne by się zaszczepił, jeśli sam tego nie chce zrobić. Zgodnie z punktem 7 3.2 zagwarantowano, że nikt nie będzie dyskryminowany za to, że nie poddał się szczepieniu ze względu na ewentualne zagrożenie dla zdrowia lub dlatego, że nie chce się poddać szczepieniu – twierdzi radca prawny.

– Zgodnie z oficjalnymi danymi śmiertelność z powodu COVID-19 w skali globalnej wynosi 15 setnych procenta. Nie dysponuje państwo żadnymi wiarygodnymi danymi, z których wynikałoby, że osoby zaszczepione nie przenoszą COVID-19. Nie posiadacie żadnych badań, z których wynika iż dzieci są szczególnymi emitentami wirusa. Z oficjalnych danych wynika, że stosowane szczepionki, nie są skuteczne na aktualne mutacje. Producenci dopiero w grudniu 2023 i 2024 roku mają określić skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek. Nie posiadacie żadnych racjonalnych przesłanek niszczenia polskiego szkolnictwa oraz psychiki polskich dzieci – oznajmiła Tarnawa-Gwóźdź.

– Aktualne działania z państwa strony, jak również treść opiniowanego obecnego projektu ustawy, stanowią klasyczną formę przymusu pośredniego jaki ma być wywierany na Polakach rękami pracodawców. Wzywam państwa wnioskodawców do natychmiastowego zaprzestania rażącego łamania polskiego prawa oraz prawa Unii Europejskiej i zaprzestania trwonienia pieniędzy podatników i skierowanie projektu ustawy do kosza na śmieci, tam gdzie jest jego miejsce – dodała na koniec.

Kim jest Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź? 

Jak czytamy na stronie prawniczki, Tarnawa-Gwóźdź zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego. Od wielu miesięcy czynnie przeciwstawia się ograniczeniom praw i wolności obywatelskich.

„W 2002 r. ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2004 r. skończyła Studia Podyplomowe na kierunku „Prawo Podatkowe” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Odbyła roczną praktykę w Kancelarii Radcowskiej specjalizującej się w prawie upadłościowym i naprawczym. Prowadzi działalność w ramach Kancelarii J&Z Adwokaci i Radcowie prawni w Bielsku – Białej. Od 2005 r. współpracuje z Kancelarią Marek Płonka i Partnerzy” – czytamy na stronie kasiatarnawa.pl

 

 

źródło: sejm.gov.pl, kasiatarnawa.pl