Koniec pandemii w Polsce. „Odpowiedzialni za bezprawie pandemiczne zostaną ukarani”

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Dzisiaj zakończyły się wszystkie restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Od tej chwili nie ma już obowiązku noszenia maseczek w szpitalach i przychodniach. Pierwsze obostrzenia zostały wprowadzone ponad trzy lata temu.

Polska niestety znajduje się w niechlubnej czołówce państw o rekordowej liczbie nadmiarowych zgonów. Nikt nie został jeszcze pociągnięty do odpowiedzialności za fatalną politykę dotyczącą walki z COVID-19. Grzegorz Płaczek, znany działacz społeczny, postanowił napisać kilka słów do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

„Patologiczna segregacja sanitarna” 

– Prawda jest taka, że przejdzie pan do historii, jako człowiek, który łamał podstawowe prawa obywatelskie, wprowadził patologiczną segregację sanitarną, deptał godność zwykłych Polaków i doprowadził do setek tysięcy nadmiarowych zgonów. Jak tylko PiS straci władzę, a pan Mateusz Morawiecki przestanie być premierem, winni i odpowiedzialni za bezprawie pandemiczne w ostatnich latach, zostaną ukarani. Zgodnie z obowiązującym prawem i Konstytucją – napisał Płaczek na Twitterze.

Wojna na Ukrainie zmieniła narrację medialną dotyczącą koronawirusa. Z pasków informacyjnych znikł najpopularniejszy patogem. Od tego czasu zniesiono niemal wszystkie obostrzenia, które w wielu przypadkach okazały się destrukcyjne dla zdrowia. Pozostał jednak nakaz noszenia maseczek w szpitalach i przychodniach. Obostrzenie to obowiązywało do 30 czerwca.