Od piątku park wodny nieczynny, TCK zamknięte

fot. UM Tarnowskie Góry

W tarnogórskim magistracie właśnie zakończyło się spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzenie zostało zwołane w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa.

Od piątku 13 do 25 marca zawieszona zostanie działalność  miejskich instytucji kultury takich jak: Tarnogórskie Centrum Kultury, Muzeum w Tarnowskich Grach, Miejska Biblioteka Publiczna i Pałac w Rybnej, oraz Parku Wodnego i Hali Sportowej.

 

Od 25 marca wprowadzony zostaje także zakaz organizacji imprez i spotkań stowarzyszeń, związków oraz innych organizacji.

Imprezy, działalność instytucji, szkół oraz placówek szkolnych i opiekuńczych w mieście zostaną zawieszone od 13 do 25 marca.

Od piątku odwołane zostają rónież zajęcia sportowe w obiektach zamkniętych i otwartych.

Jutro ma zostać podpisane zarządzenie burmistrza w tej sprawie.

W przypadku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od piątku zawiesza się dzienny pobyt w Dziennym Domu Pomocy dla Osób Starszych i Samotnych, Środowisko Dom Samopomocy dla Osób Zaburzonych Psychicznie.

Urzędnicy proszą i apelują o załatwianie możliwie dużej ilości spraw online, wstrzymanie się z załatwianiem w urzędach spraw które mogą poczekać,  dokonywanie wszelkich płatności za pomocą internetu.

 

źródło: UM Tarnowskie Góry