Kolejne przypadki zakażenia w Bytomiu

fot. facebook

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 nowych  potwierdzonych przypadkach koronawirusa, w tym 4 osoby z woj. śląskiego.

Łącznie zarażonych w Polce jest 287 osób.

Bytomski urząd informuje, że w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 potwierdzono dzisiaj dwa przypadki zakażenia koronawirusem.

„Wyniki dodanie nie dotyczą mieszkańców Bytomia. Osoby te przebywają w domowej kwarantannie i są pod kontrolą Sanepidu” – czytamy na stronie magistratu.

„Pacjentom, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, po zgłoszeniu się do bytomskiego szpitala pobrano wymaz. Ich stan w dniu przyjęcia był dobry, wobec czego nie było konieczności ich hospitalizacji.

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi konsultanta krajowego do spraw epidemiologii skierowano ich do domu, gdzie objęci zostali kwarantanną. Pacjenci /kobieta i mężczyzna/ otrzymali również kartę informacyjną, jak postępować w przypadku pogorszenia stanu zdrowia oraz są pod nadzorem służb sanitarnych i w stałym kontakcie z lekarzem.

Aktualnie w bytomskim szpitalu przebywa 4 pacjentów, którym pobrano wymaz celem zbadania na obecność koronawirusa” – informuje urząd.

 

 

źródło: UM Bytom