Krupski Młyn. Pracownicy socjalni zabierali produkty spożywcze potrzebującym?

Zdjęcie ilustracyjne

Interwencja policji w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krupskim Młynie (pow. tarnogórski). Jeden z pracowników miał wynieść z placówki duże ilości produktów spożywczych, które są przeznaczone dla osób potrzebujących. Do interwencji doszło w pierwszych dniach września.

– Prokuratura w Tarnowskich Górach prowadzi postępowanie w kierunku przekroczenia uprawnień oraz przywłaszczenia produktów spożywczych przez pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krupskim Młynie – powiedziała nam Beata Huras, zastępca prokuratora rejonowego.

– Postępowanie prowadzone jest z zawiadomienia prywatnej osoby. Były przeprowadzone przeszukania u trzech pracowników GOPS-u. U jednego pracownika zabezpieczono większą ilość produktów, u pozostałych osób były to pojedyncze produkty spożywcze. Na chwilę obecną nikomu nie przedstawiono zarzutów. Osoby są przesłuchane w charakterze świadków – dodała Beata Huras.

Wójt gminy komentuje 

„Postępowanie jest prowadzone przez Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach. Gmina ze swej strony prowadzi postępowanie w trybie przepisów Kodeksu Pracy. Na chwilę obecną nie posiadam informacji na jakim etapie postępowanie się znajduje i czy ewentualnie zostało zakończone” – przekazał nam w czwartek wójt Franciszek Sufa.

źródło: tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek