Ksiądz aresztowany. Miał zgwałcić bezbronną kobietę

Fot. pixabay.com

Ksiądz Andrzej N. został aresztowany na trzy miesiące. Duchowny pracował między innymi w parafiach w Tarnowskich Górach i Gliwicach.

Prokuratura w Częstochowie postawiła zarzuty 38-letniemu księdzu. Miał on wielokrotnie wykorzystać seksualnie młodą kobietę oraz raz miało dojść do gwałtu. Na księdza doniosła między innymi gliwicka kuria.

N. zaprzecza, że jest sprawcą zarzucanych mu czynów. Pomimo tego, został aresztowany na 3 miesiące. Może grozić mu 12 lat więzienia.

Ks. Andrzej N. jeszcze w minionym roku był powiązany z jedną z  tarnogórskich parafii.

„To kobieta, która wiele w swoim życiu już wcześniej przeszła, co odcisnęło piętno na jej psychice. Ma to wpływ na to, jak postrzega świat, jak podchodzi do różnych spraw, zostało to wykorzystane” – przekazał PAP Piotr Wróblewski z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Kuria Gliwicka opublikowała dzisiaj (22 stycznia) oświadczenie. 

„Pragniemy wyrazić nasz głęboki smutek i żal w związku z wydarzeniami, które dotyczą kapłana naszej diecezji. Delegat Biskupa Gliwickiego, zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami, zgłosił sprawę, odpowiednim organom państwowym.

Ze strony diecezji została wszczęta procedura wyjaśniająca, a także udzielono niezbędnej pomoc. Liczymy na to, że przy współpracy z organami państwowymi uda się wyjaśnić wszystkie okoliczności tej sprawy, a także deklarujemy z naszej strony całkowitą gotowość do współpracy.”

 

 

źródło: Gazeta Wyborcza, Kuria Gliwicka, PAP

edycja 25.01. godz. 14.40