Lato jest w totalny odwrocie. Czy „globalne” wróci na weekend?

fot. IMGW/screen X.com

„Było ciepłe lato, choć czasem padało” – brzmią słowa popularnej niegdyś piosenki, a które dzisiaj doskonale oddają aktualne zawirowania pogodowe. Końcówka czerwca w Polsce była upalna, lecz początek lipca przyniósł nagłe ochłodzenie. Na Śląsku temperatury przekraczały 30 stopni Celsjusza, a dziś termometry pokazują o ponad 10 stopni mniej, dodatkowo pada deszcz. Czy w najbliższych dniach pogoda się poprawi?

W środę, 3 lipca, w wielu miejscach województwa śląskiego pada deszcz, a temperatury nie przekraczają 20 stopni Celsjusza. Mimo to, synoptycy są optymistyczni i przewidują poprawę w nadchodzących dniach.

W czwartek w większości aglomeracji śląskiej nie przewiduje się opadów, a temperatury mają wynosić powyżej 20 stopni. W piątek słońca będzie więcej, a miejscami termometry mogą pokazać nawet 24 stopnie Celsjusza.

Pogoda na weekend 

Sobota zapowiada się bardzo ciepło, z temperaturami sięgającymi 29 stopni Celsjusza i dużą ilością słońca. Chociaż pogoda bywa kapryśna i może się jeszcze zmienić, wszystko wskazuje na to, że gorące lato wraca przynajmniej na chwilę.

 

 

(r.d)