Lubliniec. Policja z żołnierzami patroluje ogródki działkowe i place zabaw

fot. Policja Lubliniec
Policja wspólnie z żołnierzami wojsk obrony terytorialnej sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu lublinieckiego stosują się do nowych przepisów m.in. związanych z ograniczeniami w przemieszczaniu się osób. 

Według najnowszych informacji, w powiecie lublinieckim potwierdzono 60 przypadków zakażenia koronawirusem.

1 kwietnia wprowadzono kolejne obostrzenia mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii. Na ulicach pojawiły się dodatkowe patrole.

 

Żołnierze WOT wspomagają w działaniach lublinieckich policjantów.

Stróże prawa wraz z żołnierzami sprawdzają, czy w miejscach objętych zakazem nikt nie przebywa.

Obostrzenia wprowadzają m.in. obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi oraz zakaz przebywania w parkach, na placach zabaw i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Dodatkowo obowiązuje zakaz wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego .

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.

W miniony weekend policjanci sprawdzali również tereny lublinieckich ogródków działkowych pod kątem przestrzegania zakazu gromadzenia się osób.

Według nowych przepisów przebywanie na terenie ogródka działkowego jest dozwolone, lecz kategorycznie zabrania się tam gromadzenia osób czy wspólnego biesiadowania.

Wobec osób nie stosujących się do nowych obostrzeń policjanci będą wyciągać surowe konsekwencje. Za złamanie przepisów związanych z epidemią grozić może grzywna nawet do 30 tys. zł.

źródło: Policja Lubliniec