Łukasz Sąsiadek zawodowo jest policjantem, a po służbie strażakiem ochotnikiem

fot. KPP Tarnowskie Góry

Aspirant Łukasz Sąsiadek z Komisariatu Policji w Pyrzowicach to nie tylko stróż prawa, ale także oddany strażak-ochotnik. W ubiegły weekend wraz z kolegami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ossach uczestniczył w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych na kompleksie sportowym Piasta Ożarowice. Łącząc pasję z życiem zawodowym, codziennie służy i pomaga mieszkańcom.

Przygoda Łukasza z ochotniczą strażą pożarną zaczęła się w wieku 12 lat, kiedy dołączył do młodzieżowej drużyny pożarniczej. Po ukończeniu 18 lat, zdobył kwalifikacje strażaka-ochotnika. Od 2011 roku swoją pasję dzielił z pracą w policji, zaczynając w wydziale prewencji, a następnie przenosząc się do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Po ponad dekadzie trafił do komisariatu w Pyrzowicach, gdzie służy do dziś.

W tym roku, po kilkuletniej przerwie, wrócił do struktur pożarniczych w gminie Ożarowice i 29 czerwca uczestniczył w zawodach sportowo-pożarniczych na terenie klubu Piasta Ożarowice.

Pasja Łukasza jest wspólna dla całej jego rodziny. Żona i syn aktywnie uczestniczą w życiu jednostki pożarniczej w Ossach, a podczas zawodów w Ożarowicach wspólnie zajęli 4 miejsce.

fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry

źródło: KPP Tarnowskie Góry