Magdalena Górak została trzecim zastępcą prezydenta Bytomia

Magdalena Górak trzecim zastępcą prezydenta Bytomia
fot. UM Bytom

Magdalena Górak od 1 lipca została powołana przez prezydenta Mariusza Wołosza na stanowisko trzeciego zastępcy prezydenta. Magdalena Górak z wykształcenia jest prawnikiem. Niektórzy mieszkańcy są oburzeni, ponieważ miasto tonie w długach.

„Ciekawe, kto będzie płacił za kolejne niepotrzebne 'krzesło’ dla tej Pani, śmiech na sali. Ileż można mieć zastępców, a i tak jest syf kiła i mogiła, zadłużenie tak wielkie że dzieci naszych dzieci się nie wypłacą, a oni sobie nowe ciepłe posadki robią, jeszcze kopalnie zamkną, ciekawe co oni zrobią z tymi wszystkimi pracownikami którzy zostaną bez pracy?” – skomentowała powołanie użytkowniczka Facebooka.

W 2022 roku została zerwana w Bytomiu nieoficjalna koalicja z Prawem i Sprawiedliwością. Ciepły stołek trzeciego zastępcy stracił wtedy działacz PiS, Waldemar Gawron. Od tego momentu minęły dwa lata i jakoś miasto funkcjonowało bez trzeciego zastępcy. Dzięki temu udało się wygenerować dziesiątki tysięcy oszczędności, ale to się jednak skończy, ponieważ prezydent Mariusz Wołosz powołał trzeciego zastępcę.

Kim jest Magdalena Górak? 

„Od 2015 roku pracowała w Bytomskich Mieszkaniach, gdzie była kierownikiem jednego z najtrudniejszych merytorycznie działów, który zajmuje się m.in. odszkodowaniami, lokalami przeznaczonymi na najem socjalny w związku z eksmisją na rzecz osób bezdomnych i niepełnosprawnych oraz regresem zapłaconego odszkodowania. Zanim związała się z Bytomskimi Mieszkaniami pracowała jako prawnik w kancelariach prawnych oraz podmiotach sektora prywatnego ukierunkowanego m.in. na windykację. W lipcu 2022 roku objęła funkcję dyrektorki Bytomskich Mieszkań” – czytamy na stronie bytomskiego magistratu.

Górak z wykształcenia jest prawnikiem. Skończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

 

źródło: UM Bytom, Media społecznościowe
Oprac. Łukasz Dudek