Mają go! Oszukał tarnogórzankę na 50 tys. zł

fot. Policja Tarnowskie Góry

Kryminalni z Tarnowskich Górach zatrzymali oszusta, który metodą na policjanta wyłudził od mieszkanki Rept Śląskich aż 50 tys. złotych.

We wtorek policjanci z tarnogórskiego garnizonu zatrzymali 34-letniego mieszkańca Zabrza. Funkcjonariusze od października 2021 roku prowadzili śledztwo ws. wyłudzenia dużej ilości gotówki.

– Wysoki mężczyzna o ciemnej karnacji przyszedł do jednego z domów w Reptach Śląskich i pod pretekstem pomocy w załatwieniu sprawy związanej z bliską osobą, odebrał od pokrzywdzonej sporą ilość gotówki – relacjonuje st. sierż. Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

fot. Policja Tarnowskie Góry

Rozpoczęły się poszukiwania 

– Kryminalni sprawdzili wszystkiego możliwe ślady, które mogłyby zaprowadzić ich do sprawcy. Po długich poszukiwaniach ostatecznie zatrzymali go. Zabrzanin przyznał się, że wyłudził 50 tysięcy złotych. Usłyszał już zarzut oszustwa, a z policyjnych kartotek wynika, że zrobił to w warunkach recydywy – dodaje st. sierż. Kamil Kubica.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Niestety pieniędzy nie udało się odzyskać. Policja apeluje, aby nie być obojętnym i ostrzegać krewnych. Oszuści cały czas są aktywni.

źródło: KPP Tarnowskie Góry 

fot. Policja Tarnowskie Góry
fot. Policja Tarnowskie Góry
fot. Policja Tarnowskie Góry