19.7 C
Tarnowskie Góry
wtorek, 16 czerwca, 2026
Strona główna Z gmin Gmina Miasteczko Śląskie Miasteczko Śląskie. Mieszkańcy przywitali wiosnę. Topienie marzanny w Brynicy

Miasteczko Śląskie. Mieszkańcy przywitali wiosnę. Topienie marzanny w Brynicy

fot. Łukasz Kowalkowski/Facebook
REKLAMA

W niedzielę w sołectwie Brynica w gminie Miasteczko Śląskie odbyło się tradycyjne topienie marzanny. W tym roku dodatkowo przy budynku lokalnej OSP odbył się Piknik Wiosenny, podczas którego ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w konkursie na najpiękniejszy goik lub marzannę. 

„Razem z mieszkańcami gminy Miasteczko Śląskie pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę” – napisał na Facebooku wiceburmistrz Łukasz Kowalkowski.

REKLAMA
fot. Łukasz Kowalkowski/Facebook
fot. Łukasz Kowalkowski/Facebook

(r.d)

 

REKLAMA