Nastolatkowie zabrali 19-latkowi elektronicznego papierosa

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski.info

Policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali dwóch nastolatków, którzy zabrali 19-letniemu tarnogórzaninowi e-papierosa. Gdy upomniał się o swoją własność, zagrozili mu kluczem nasadowym.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 16.00. – Do komendy przyszedł 19-latek, który opowiedział policjantom, że w okolicy dworca autobusowego w Tarnowskich Górach dwóch młodszych od niego mężczyzn zabrało mu e-papierosa – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Gdy pokrzywdzony upomniał się o swoją własność, mężczyźni stali się agresywni i przy użyciu klucza nasadowego zagrozili mu, że będzie miał kłopoty, jeśli zgłosi zajście policjantom.

Młody chłopak wezwał jednak policję, która namierzyła sprawców w pobliżu dworca. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nich skradzionego e-papierosa i klucz, którym grozili zgłaszającemu.

– Za sprawą czynu karalnego, jakim była kradzież rozbójnicza, stał 16-latek z Hanuska i 15-letni mieszkaniec Bytomia, których z komendy odebrali rodzice. Nieletnimi zajmie się teraz sąd rodzinny, który zdecyduje o ich dalszym losie – dodaje rzecznik prasowy.

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski.info
źródło: KPP Tarnowskie Góry