Nieoficjalnie: Lockdown przedłużony do majówki

screen KPRM

Jak donoszą źródła Onetu, większość dotychczasowych obostrzeń zostanie z nami na co najmniej dwa tygodnie. 

Z przecieków medialnych wynika, że lockdown potrwa przynajmniej do weekendu majowego. Niektóre źródła nawet podają, że twarde restrykcje mogą objąć także długi majowy weekend.

Zdecydowana większość dotychczasowych obostrzeń ma zostać utrzymana. Wyjątkiem mają być przedszkola i żłobki, które mogą zostać otwarte już od najbliższego poniedziałku.

– Powrót uczniów do szkół możliwy od 18 kwietnia – poinformował na antenie RMF-FM  Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

 

Czy lockdown ma sens? 

„To są działania nie mające podstaw naukowych. Każdy lekarz biorący w tym udział jest świadomy pod czym się podpisuje” – twierdzi dr Paweł Basiukiewicz, szef oddziału covidowego w swoim szpitalu.

W połowie marca informowaliśmy, że w 29-milionowym Teksasie zniesiono wszystkie obostrzenia wraz z nakazem noszenia maseczek. Po dwóch tygodniach od tej decyzji  zakażenia spadły o 42%.


Więcej na temat: W Teksasie zniesiono obostrzenia


 

Mamy 13 227 pozytywnych wyników testu na koronawirusa – poinformowało we wtorek ministerstwo zdrowia. 

W ciągu doby wykonano ponad 80 tys. testów. Niestety kolejny raz zanotowano bardzo dużą ilość zgonów.

„Z powodu COVID-19 zmarło 216 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 428 osób” – podaje resort.

Dlaczego tak dużo osób umiera? Według wielu ekspertów, jest to wyniki rządowej strategii.

– Pacjent, który ma Covid-19 nie jest w ogóle badany w domu. Ja nie potrafię pacjenta w takiej chorobie leczyć telefonem, były lżejsze choroby, które nie dały tylu powikłań i nigdy się nie leczyło choroby na telefon – twierdzi dr Włodzimierz Bodnar, specjalista chorób płus z Przemyśla.

–  Covid-19 z powodzeniem leczy się amantadyną, lekarze powinni otworzyć przychodnie – mówi lekarz z Przemyśla.

W powiecie tarnogórskim ostatniej doby zmarła jedna z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa i chorobami współistniejącymi.

 

 

źródło: onet.pl, RMF-FM, tarnogorski. info