Nowa siłownia na świeżym powietrzu. Powstała na Osadzie Jana

fot. UM Tarnowskie Góry

Od kilku dni tarnogórzanie mogą korzystać z siłowni na świeżym powietrzu, która powstała na Osadzie Jana. 

Siłownia posiada m.in. wyciąg, prasę nożną, wioślarza, rower ręczny, biegacz, orbitrek oraz stół do szachów. Wartość projektu to ponad 30 tys. zł. Nowe miejsce rekreacji znajduje się w pobliżu ul. Słoneczników 71 i 73 w Tarnowskich Górach.

– To pokłosie mojego pomysłu, który zgłosiłem do Tarnogórskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Dzięki państwa pomocy i zaangażowaniu rady dzielnicy Osada Jana projekt otrzymał ilość głosów zapewniającą mu zwycięstwo – mówi Krzysztof Bergier, radny dzielnicy i społecznik.

fot. Krzysztof Bergier

– To nie koniec naszych planów – dopiero się rozkręcamy. W tym roku do Budżetu Obywatelskiego zgłoszone zostały przynajmniej dwa projekty, których realizacja ma mieć miejsce na terenie Osady Jana. Osobiście zgłosiłem projekt budowy 7 bibliotek plenerowych w 5 dzielnicach Tarnowskich Gór (w tym dwie na Osadzie). Stefan Wrodarczyk, przewodniczący rady dzielnicy Osada Jana zgłosił natomiast pomysł ukwiecenia Alei Kwiatów. Nie może wszak być tak, że na alei o takiej nazwie nie rosną żadne kwiaty. Oba pomysły są na etapie weryfikacji – dodaje Krzysztof Bergier.

źródło: UM Tarnowskie Góry, Krzysztof Bergier/Facebook
Oprac. Redakcja