Obowiązkowy preparat dla posłów i senatorów. Posłanka z Tarnowskich Gór przeciwna

fot. Barbara Dziuk/Facebook

Posłanka z Tarnowskich Gór podpisała się pod projektem ustawy, który ma pozwolić pracodawcy zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony na koronawirusa. Okazało się jednak, że ta sama posłanka jest przeciwna obowiązkowi szczepień dla posłów i senatorów. 

Posłanka Barbara Dziuk (PiS) jest promotorką szczepionki na koronawirusa i popiera tzw. „segregację sanitarną” pracowników.  We wtorek wieczorem odbyła się sejmowa Komisja Zdrowia. Podczas posiedzenia omawiano projekt ustawy, który ma umożliwić pracodawcy weryfikację statusu zaszczepienia pracownika preparatem przeciw COVID-19.

Ruch społeczno-polityczny Szymona Hołowni poddał pod głosowanie poprawkę dotyczącą obowiązku szczepień posłów i senatorów. Poprawka została odrzucona, choć niewiele brakowało. Głosowało 33 posłów, 16 było za, 16 było przeciw, jeden się wstrzymał. Przeciw była m.in. posłanka Barbara Dziuk i główny wnioskodawca projektu poseł Czesław Hoc.

– Hipokryzja posłów PiS na Komisji Zdrowia: popierają projekt ustawy o weryfikacji szczepień, a jednocześnie odrzucają pomysł obowiązku szczepień dla posłów i senatorów – skomentował Konrad Berkowicz, parlamentarzysta Konfederacji.

Poniżej wynik głosowania 

Twitter