Osiedle Przyjaźń: Będzie można parkować pod blokiem i jeździć nieco szybciej

Zdjęcie ilustracyjne fot. piekary.pl

Do końca sierpnia zostanie wprowadzona docelowa organizacja ruchu na ulicach Poczdamskiej, Łotewskiej, Włoskiej, Estońskiej, Morcinka oraz Francuskiej w Starych Tarnowicach, polegająca na likwidacji istniejącej strefy zamieszkania.

Po zmianie będzie można jeździć szybciej z 20km/h do 30km/h.

 

„Wprowadzone zmiany umożliwią postój samochodów w obrębie pasów drogowych na zasadach ogólnych, a nie jak do tej pory tylko w miejscach wskazanych oznakowaniem pionowym, czyli miejsca do parkowania będzie więcej. Pozostałe oznakowanie, w tym progi zwalniające pozostają bez zmian” – informuje tarnogórski Urząd Miejski.

Internauci komentują: 

Niedobrze. „Strefa zamieszkania” daje (a przynajmniej powinna dawać) do myślenia kierowcy – zwolnię, zachowam ostrożność itp. Obecnie sporo dzieciaków jeździ na hulajnogach i rowerach. Nie wspominam już o pierwszeństwu pieszych w strefie. Miejsc parkingowych nie przybędzie – infrastruktura i tak zmusza do parkowania na chodnikach, czy skwerach.

A gdzie jakieś konsultacje z mieszkańcami? Tak sobie wprowadzacie zmiany, które skutkują m.in. zwiększeniem prędkości dopuszczalnej w strefie w której do tej pory była strefa zamieszkania.

Są też głosy popierające zmianę. 

Bardzo dobrze, bo to chore, żeby pod własnym blokiem dostawać mandaty. Brawo!

źródło: UM Tarnowskie Góry