Otwarta dyskoteka w Rybniku. Policja wylegitymowała 139 osób

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Klub muzyczny Face 2 Face z Rybnika dołączył do akcji #otwieraMY. Wczoraj w lokalu odbyła się impreza, na którą przyszły tłumy młodzieży. 

Przed wydarzeniem właściciel informował, że tego wieczoru odbywać się tam będzie spotkanie partii „strajk przedsiębiorców”.

 

Jest stanowisko policji. Wylegitymowano blisko 140 uczestników. 

„Mundurowi wylegitymowali 139 uczestników wydarzenia. Materiały dotyczące tej sprawy zostaną przesłane do Prokuratury Rejonowej w Rybniku oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które podejmą decyzję o dalszym postępowaniu wobec przedsiębiorcy i uczestników” – informuje policja.

ZOBACZ: Otwarcie klubu muzycznego w Rybniku. Przyszły tłumy [WIDEO]

Kilka godzin wcześniej policja rozmawiała z właścicielem klubu, który oświadczył, że lokal jest prowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi, a tego dnia odbywa się zebranie „strajku przedsiębiorców”.

„Jak się okazało, w miarę upływu czasu, w lokalu pojawiało się coraz więcej osób. Część z nich nie przestrzegała obowiązku zakrywania twarzy, spożywała alkohol w miejscu objętym zakazem oraz próbowała wprowadzić interweniujących policjantów w błąd, podając fałszywe dane osobowe. Za te wykroczenia osoby zostały ukarane mandatami. Z tej interwencji mundurowi sporządzili również dokumentację” – czytamy w komunikacie rybnickiej komendy.

źródło: Policja Rybnik