Koronawirus. Pierwszy chory z Tarnowskich Gór

W Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem.

Jak informuje bytomski magistrat, wynik dodatni nie dotyczy mieszkańca Bytomia.

– Osoba ta nie jest również hospitalizowana w bytomskim szpitalu, lecz przebywa w domu, gdzie została objęta 14-dniową kwarantanną pod kontrolą Sanepidu – czytamy na stronie urzędu.

Wcześniej Ministerstwo Zdrowia podało na twitterze, że pacjent z koronawirusem  jest z Bytomia.

Urząd Miasta Tarnowskie Góry wydał komunikat. 

„Mamy niestety pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Tarnowskich Górach. Osoba zarażona trafiła do Szpitala Specjalistycznego w Bytomiu. Objęta nadzorem sanepidu w miejscu zamieszkania. Przez służby sanitarne przekierowana do domu. Kobieta wróciła z Hiszpanii i była pod nadzorem sanepidu.

Kiedy poczuła się gorzej, zgodnie z wytycznymi udała się na oddział zakaźny, tam lekarz ocenił jej stan zdrowia i pobrał próbki, które wykazały obecność koronawirusa.

Stan pacjentki jest dobry. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi konsultanta krajowego do spraw epidemiologii została skierowana do domu, bowiem jej stan pozwala na to, żeby leczyła się w warunkach domowych. Kobieta znajduje się pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz w stałym kontakcie z lekarzem. Służby sanitarne ustalają także z kim miała kontakt i otaczają ścisłą kwarantanną te osoby.”

Aktualnie w bytomskim szpitalu przebywa 5 pacjentów, którym pobrano wymaz z gardła i nosa. Obecnie oczekujemy na wyniki testów na obecność koronawirusa.

Wiceprezydent Bytomia napisał na Facebooku: 

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK

 

 

źródło: UM Bytom, bytomski.pl