Bobrowniki Śląskie. Przy placu zabaw mężczyzna zaczepił małego chłopca. Dziecko uciekło

Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Rada dzielnicy Bobrowniki Śląskie – Piekary Rudne apeluje do rodziców o czujność. Nieznana osoba zaczepiała 10-letnie dziecko w okolicy placu zabaw przy Piotra Skargi w Tarnowskich Górach. 

„Wojtek wracał po lekcjach do domu, szedł skrótem koło placu zabaw. Jakiś mężczyzna wytatuowany w czerwonym samochodzie zaproponował mu podwózkę. Syn odmówił Pan ponowił propozycję. Wojtek zaczął uciekać, a mężczyzna za nim. Wszystko dobrze się skończyło, ale Wojtek prawie miał zawał i jest przestraszony” – czytamy na profilu rady dzielnicy. Jest to wpis mamy Wojtka, który został opublikowany w mediach społecznościowych.

 

Sprawa została już zgłoszona na policji.

 „Jak poinformował mnie dzielnicowy asp. szt. Sławomir Radwan, zdarzenie zostało zgłoszone na Policję, gdzie trwają obecnie czynności śledcze w tej sprawie. Odbyło się także spotkanie z Dyrekcją SP 11, gdzie nauczyciele mają uczulić wszystkich uczniów jak powinny się zachować w takiej sytuacji” – czytamy.

„Pod żadnym pozorem dzieci nie powinny wsiadać do samochodu obcego kierowcy lub kogoś, kto powołuje się na znajomość z jego rodzicami. Wracając ze szkoły dobrze jest trzymać się większej grupki i chodzić głównymi drogami. Unikać tym samym skrótów i mało uczęszczanych dróg” – apelują radni.

📢 WAŻNA INFORMACJA DLA WSZYSTKICH RODZICÓW !!! 📢"Witam! Drodzy rodzice, przekażcie koniecznie tą informację swoim…

Publiée par Tarnowskie Góry – Rada Dzielnicy Bobrowniki Śląskie – Piekary Rudne sur Jeudi 1 octobre 2020