Piech: Mamy już prawie 90% wymaganych podpisów. Został poniedziałek i wtorek

Rafał Piech, fot. Polska Jest Jedna

Ruch Polska Jest Jedna jest bliski zarejestrowania partii w 21 okręgach wyborczych. Partię założył Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich. Samorządowiec twierdzi, że posiadają struktury w całej Polsce.

„Posiadamy już 88% wymaganych podpisów. Brakuje nam tylko kilku procent. Mamy jeszcze poniedziałek i wtorek. Bardzo was proszę o pełną mobilizację, abyśmy mogli zarejestrować te 21 okręgów, co umożliwi nam rejestrację list w całej Polsce. Nie jest to łatwe zadanie, ale jesteśmy już blisko” – powiedział prezydent Rafał Piech w najnowszym nagraniu.

Zobaczcie nagranie 

Czy PJJ zdobędzie głosy wyborców PiS i Konfederacji? 

Partia Polska Jest Jedna powstała w czasie pandemii, kiedy rząd PiS, przy współpracy z niemal całą opozycją, planował wprowadzić w Polsce standardy podobne do tych obowiązujących w komunistycznych Chinach. Projektowano segregację Polaków i nagradzanie osób, które zdecydowały się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Byliśmy już bardzo bliscy wprowadzenia tych niebezpiecznych rozwiązań.

W wyniku tych wydarzeń powstał ruch Polska Jest Jedna. Partia ta, mimo że została zarejestrowana stosunkowo niedawno, w lutym 2023 roku, zdążyła już zyskać znaczne zainteresowanie społeczeństwa. Jej sukces w zbieraniu podpisów na rejestrację partii jest dowodem na to, że ma potencjał, aby stać się istotnym graczem na polskiej scenie politycznej. W najbliższych miesiącach będzie można obserwować, czy PJJ zdoła zdobyć wystarczająco dużo głosów, by konkurować z innymi ugrupowaniami.