Piekary Śląskie. Umówił się z 14-latką na randkę. Jest podejrzany o gwałt

fot. Policja Chorzów

We wtorek 25 maja policjanci ujęli sprawcę podejrzanego o gwałt na 14-letniej dziewczynce z Chorzowa. Sprawcą okazał się 23-latek z Rzeszowa, a do zdarzenia doszło w Piekarach Śląskich. 

Gwałt na 14-latce został zgłoszony chorzowskiej policji w niedzielę. Nastolatka umówiła się z 23-letnim mieszkańcem Rzeszowa przez internet.

– Zdarzenie miało miejsce na nieużytkach w Piekarach Śląskich – mówi nam st. asp. Sebastian Imiołczyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Wytężona praca policjantów, sprawdzanie nagrań monitoringu doprowadziła funkcjonariuszy do podejrzanego.

– Policjanci zaczęli wykonywać czynności i już następnego dnia był ustalony sprawca. Pomimo tego, że pokrzywdzona wiedziała tylko, że porusza się samochodem koloru srebrnego. Nie znaliśmy marki, ani danych sprawcy – dodaje rzecznik.

Okazało się, że 23-latek jest mieszkańcem Rzeszowa. Tamtejsi policjanci zatrzymali go 25 maja, po czym został przewieziony do woj. śląskiego.

– Został przywieziony do Chorzowa, gdzie wczoraj w prokuraturze rejonowej usłyszał zarzut i został doprowadzony do sądu – mówi st. asp. Sebastian Imiołczyk.

Grozi mu nawet 15-letni pobyt w więzieniu.

źródło: tarnogorski.info