Była sekretarz przerywa zmowę milczenia

Na zdjęciu Agnieszka Nowak. Sekretarz gminy Miasteczko Śląskie w latach 2011-2016

Wczoraj burmistrz gminy Miasteczko Śląskie Michał Skrzydło, ogłosił nabór na stanowisko Inspektora w Referacie Organizacyjnym. Informację o naborze opublikowałem na Facebooku. 

W tej sprawie na profilu społecznościowym głos zabrał miasteczkowianin Patryk Kurc.  Przypomnę, że Kurc był współorganizatorem zwycięskiej kampanii wyborczej burmistrza Skrzydło.

Teraz Kurc zarzuca burmistrzowi, że ten nie potrafi zorganizować pracy w urzędzie.

Może czas najwyższy odświeżyć stanowiska kadry kierowniczej, jak np. sekretarza, który nadzoruje wyżej wymieniony referat, jeśli organizacyjnie sobie urząd nie radzi? Swoją drogą, dlaczego kilka lat temu w owym referacie kierownictwo sprawował tylko sekretarz, a teraz w zadaniach sekretarza jest nadzorowanie tego referatu, do którego powołano specjalnie kierownika (ponosimy dodatkowe koszta)? – pisze miasteczkowianin.

Na te słowa odpowiedziała Pani Agnieszka Nowak, która od 24 lat pracuje w Urzędzie Miejskim w Miasteczku Śląskim. Pani Nowak przez kilka lat była również sekretarzem gminy. 

Agnieszka Nowak: No cóż, też jestem tego zdania. Przez całe 24 lata jak pracuję w tym miejscu, referat organizacyjny nie liczył tylu osób i ciągle nie ma komu robić. Niedługo będzie tam 20 zatrudnionych, a zrobione dalej nie będzie nic. Przecież mają stażystę. Co robi kierownik tego referatu, niech zastępuje nieobecnych.

źródło: facebook.com, tarnogorski.info

ŁUKASZ DUDEK