Place zabaw w Strzybnicy i Lasowicach będą gotowe do Świąt Bożego Narodzenia

fot. UM Tarnowskie Góry

Place zabaw w Lasowicach i Strzybnicą są już prawie gotowe. Nowe obiekty czekają na nawierzchnię. Jak dobrze pójdzie, to jeszcze przed pierwszym śniegiem będą dostępne dla najmłodszych. 

– Prace przy placach zabaw przy ul. Wojciecha i Fabrycznej oraz Rozpłochowskiej mają się ku końcowi. Wraz z trzecim, w Strzybnicy, mają być gotowe wkrótce. Na dwóch pierwszych zamontowane są już płoty i urządzenia zabawowe. Na miejscu trzeba jeszcze położyć nawierzchnię poliuretanową, ale wykonawcy czekają na materiał  i odpowiednią pogodę – informuje Urząd Miejski w Tarnowskich Górach.

Lasowice

Plac zabaw w Lasowicach, który powstaje przy skrzyżowaniu ulic Fabrycznej i Wojciecha utrzymany będzie w tematyce morskiej, Zostanie podzielony na strefy dla dzieci młodszych i starszych, ogrodzony i doświetlony ekologicznymi latarniami solarnymi. Znajdzie się tu też łąka kwietna. Łączny koszt inwestycji to 780 tys. złotych. Rodzice i najmłodsi od dawna czekali na nowy plac zabaw.

Strzybnica

Z kolei w Parku w Strzybnicy przy ul. ks. Płonki plac zabaw będzie „zamkowy”. Tu także pojawią się strefy dla małych dzieci, tych starszych oraz miejsca do gry w szachy, warcaby lub chińczyka oraz stoły przy których będzie można urządzić sobie piknik. Koszt placu w Strzybnicy to 792 tys. zł.

Obiekty mają być gotowe do końca roku. 

 

źródło: UM Tarnowskie Góry

fot. UM Tarnowskie Góry
fot. UM Tarnowskie Góry
fot. UM Tarnowskie Góry
fot. UM Tarnowskie Góry
fot. UM Tarnowskie Góry