Plantacja marihuany w lesie w Kaletach

Policjanci z Kalet zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w lesie uprawiali konopie. Młodszy z mężczyzn wpadł w ręce stróżów prawa podczas prac przy plantacji. 

Policjanci ustalili, że w lesie w Kaletach może być prowadzona plantacja konopi indyjskich. Ustalenia mundurowych doprowadziły do wytypowania konkretnego miejsca nielegalnej uprawy.

Podczas gdy policjanci obserwowali plantację, na miejsce przyjechał motocyklem mężczyzna. Pochłonięty rozmową telefoniczną, nawet nie zauważył obecności policjantów. Stróże prawa zatrzymali 28-latka w chwili prac przy swojej plantacji. Jak się okazało, zatrzymany rozmawiał przez telefon ze swoim wspólnikiem, któremu przekazywał informacje o tym, na jakim etapie wzrostu są rośliny. Policjanci ustalili personalia drugiego mężczyzny – był zanany policjantom.

Podczas przejazdu z 28-latkiem na Komisariat Policji w Kaletach, stróże prawa zauważyli także drugiego z plantatorów. 29-latek został zatrzymany. Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Za nielegalną uprawę konopi grozi do 3 lat więzienia.

źródło: KPP Tarnowskie Góry