Policja podsumowała Gwarki. Było bezpiecznie. Incydent podczas koncertu Lady Pank

Zdjęcie ilustracyjne fot. KPP Tarnowskie Góry

Za nami tarnogórskie Gwarki. Policja podsumowała imprezę. Można śmiało powiedzieć, że było bezpiecznie. Skontrolowani kierowcy na zawartość alkoholu zdali egzamin wzorowo. Jedynie po koncercie Lady Pank doszło do incydentu.  

Podczas Gwarków wylegitymowano blisko 150 osób, nałożono 38 mandatów, sporządzono 3 wnioski o ukaranie do sądu oraz zastosowano 16 pouczeń.
Policjanci z drogówki wylegitymowali 216 osób, nałożyli 108 mandatów karnych, sporządzili 15 wniosków do sądu oraz zastosowali 22 pouczenia. 
Na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przebadano 144 kierujących. Co ważne, wszyscy skontrolowani byli trzeźwi.
Podczas występu Lady Pank doszło do jednego incydentu. 

Policjanci z tarnogórskiej komendy w trakcie trwania Gwarków byli wspierani przez funkcjonariuszy z katowickiego oddziału prewencji.

„Przez ostatnie cztery dni na ulicach naszego miasta odbywała się impreza masowa. Policjanci umundurowani, jak i kryminalni realizowali zadania związane z bezpieczeństwem uczestników imprezy. Podsumowując Gwarki 2022, można śmiało powiedzieć, że nasi mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie” – relacjonuje Jacek Mężyk, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Zdjęcie archiwalne fot. KPP Tarnowskie Góry

Jeden incydent 

Do jedynego incydentu doszło w niedzielę. 29-latek z Pyskowic podczas koncertu Lady Pank przeskoczył przez barierki odgradzające scenę i znalazł się w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności.

„Po chwili został ujęty przez ochronę i przekazany policjantom. W związku z popełnieniem wykroczenia z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych został on zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj w trybie przyspieszonym trafił przed sąd, gdzie został ukarany najmniejsza możliwą karą grzywny w wysokości 2 tys. zł” – informuje policja.

Podczas Gwarków policja w różnych częściach miasta parkuje swoje wozy na sygnałach świetlnych. Sama obecność policyjnego pojazdu przekłada się na większe bezpieczeństwo.

źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Łukasz Dudek