Prezydent Duda w Katowicach. Doszło do kuriozalnej sytuacji. „Cyrk na kółkach”

fot. Kancelaria Prezydenta | screen Facebook

W poniedziałek rano do Katowic przyjechał minister zdrowia Adam Niedzielski oraz prezydent Andrzej Duda. Nie zabrakło również posłanki Barbary Dziuk, która w Sejmie reprezentuje Tarnowskie Góry. 

W poniedziałkowy poranek w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka odbył się briefing prasowy prezydenta i ministra zdrowia. Na początku spotkania doszło do kuriozalnej sytuacji.

„Biorąc pod uwagę, że znajdujemy się w szpitalu, wszyscy jesteśmy w maseczkach, jednak sala konferencyjna jest wyłączona z działalności medycznej szpitala. Dlatego pozwolimy sobie w tej chwili tutaj na oczach wszystkich państwa te maseczki zdjąć” – powiedział Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia.

Po tych słowach ściągnięto z twarzy maseczki. Na ustach prezydenta Andrzeja Dudy widać było uśmiech. Nie wiemy, czy śmiał się z tej sytuacji, czy złapał świeży oddech, jednak internauci komentują, że to jest „teatr i cyrk na kółkach.” Z kolei inna osoba chwilę po ściągnięciu maski kaszlnęła.

Najlepiej zobaczcie nagranie i oceńcie zachowanie polskich elit 

Miliardy na szpitale pediatryczne

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka otrzyma 168 mln zł na projekt kompleksowej modernizacji wraz z rozbudową klinicznego szpitala pediatrycznego. Podczas dzisiejszej wizyty został wręczony kartonowy czek z obietnicą pieniędzy.

„Prezydent RP Andrzej Duda i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili dziś wyniki konkursu dla szpitali pediatrycznych z Funduszu Medycznego. Ponad 3,1 mld zł na inwestycje trafi do 14 szpitali leczących dzieci” – napisała poisłanka Barbara Dziuk.

Przypomnijmy, że 26 sierpnia 2020 roku prezydent Andrzej Duda powołał na urząd ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Od tego czasu Polska zanotowała dziesiątki tysięcy nadmiarowych zgonów. Doszło do paraliżu służby zdrowia, która przestawiła się głównie na leczenie jednej choroby.

Cały briefing prasowy

 

źródło: gov.pl, MZ/Twitter, tarnogorski, Barbara Dziuk/Facebook