Prezydent Siemianowic: Możliwe, że pojedziemy pod Sejm. Pokażemy, że jesteśmy potężną siłą

fot. PJJ

Za chwilę pod obrady trafi ustawa, która pozwoli pracodawcy weryfikować status zaszczepienia. Jeżeli teraz się nie zmobilizuje, to za chwilę będzie za późno. Zastanawiam się, co powiesz twojemu synowi, co powiesz twoim wnukom, kiedy zapytają cię za jakiś czas. „Tato, dziadku, gdzie byłeś, kiedy zabierano nam naszą wolność?” Co mu wtedy odpowiesz? Nie chciało mi się, miałem pilot, było chłodno, była zima, a oni głosowali za ustawą, która zaczyna odbierać naszą wolność? – mówi prezydent Siemianowic Śląskich w najnowszym nagraniu. 

Samorządowiec opublikował nagranie zatytułowane „przekaz dla zaszczepionych”.

Rafał Piech: Ten dzisiejszy przekaz chciałbym skierować do wszystkich tych osób, które przyjęły dwie dawki preparatu. Otóż rząd niemiecki na swoich stronach poinformował, że wszystkie osoby, które przyjęły dwie dawki preparatu, a nie przyjęły tej trzeciej przypominającej, nie wejdą bez negatywnego testu do lokali gastronomicznych czyli muszą dodatkowo wykonać test. Widzimy kolejne oszustwo i kłamstwo, które się pojawia. Deklarowano, że po drugiej dawce będziemy normalnie funkcjonować, będziemy mogli chodzić do wszystkich lokali.

Już dzisiaj wiemy, że ta sama sytuacja może się powtórzyć za chwilę w Polsce. Czyli jeżeli nie przyjmiesz trzeciej dawki, nie będziesz mógł normalnie funkcjonować, dalej będziesz musiał się testować, znowu będziesz miał status osoby niezaszczepionej. Cieszę się, że dzisiaj tak wiele osób już się budzi, wiem że to też duża zasługa wszystkich organizacji wolnościowych, niezależnych lekarzy, prawników oraz m.in. Ruchu Polska Jest Jedna.

70 proc. z tych osób które przyjęły drugą dawkę ma obawy przed przyjęciem trzeciej dawki. Czy powinny być obawy przed przyjęciem jakiegoś dobrego i skutecznego leku? Nie. Obawy są tylko wtedy, kiedy coś jest albo nieskuteczne, albo niepewne, albo niesie wiele powikłań. Praktycznie cały czas funkcjonujemy w takim kłamstwie i manipulacji. Pytacie nas bardzo często, co robić w sytuacji, kiedy przed wejściem do lokali gastronomicznych, do jakichś punktów handlowych, żądają certyfikatu czyli rozpoczyna się ta segregacja sanitarna.

Moja noga nie postanie w żadnym takim miejscu i lokalu, gdzie segreguje się ludzi. Powinniśmy solidarnie omijać szerokim łukiem wszystkie takie miejsca. Zobaczycie, że za 2-3 tygodnie oni sami przyjdą i będą prosić, abyście wrócili. To jest jedyna droga, jeżeli się nie połączymy teraz i nie zmobilizujemy, to niestety tak nas będą rozgrywać. Jakiś czas temu mówiłem o pełnej mobilizacji, mówiłem że przyjdzie taki czas, kiedy będziemy musieli się wszyscy zmobilizować. Muszę powiedzieć, że to jest ten moment. Za chwilę pod obrady trafi ustawa, która pozwoli pracodawcy weryfikować status zaszczepienia. Jeżeli teraz się nie zmobilizuje, to za chwilę będzie za późno.

Zastanawiam się, co powiesz twojemu synowi, co powiesz swoim wnukom, kiedy zapytają cię za jakiś czas, tato, dziadku, gdzie byłeś, kiedy zabierano nam naszą wolność? Co mu wtedy odpowiesz, nie chciało mi się, miałem pilot, było chłodno, była zima, a oni głosowali ustawę, gdzie już zaczynają odbierać naszą wolność. Za chwilę całkowicie nam ją odbiorą, to tylko od nas zależy. Za chwilę może przyjdzie taki moment, gdzie będziemy musieli was zmobilizować, żeby pojechać pod Sejm i pokazać że jesteśmy potężną siłą i sprzeciwiamy się jakiemukolwiek przymusowi. Cały czas stajemy po stronie wolnego wyboru i pełnej wolności.

Nagranie możecie zobaczyć na stronie pjj.tv oraz poniżej.