Prośba do firm gastronomicznych. Potrzebne jest jedzenie dla personelu szpitala

W poniedziałek na oddział neurologiczny tarnogórskiego szpitala został przyjęty pacjent, z podejrzeniem koronawirusa. Dziś wynik testu wykazał zakażenie SARS-CoV-2.

Prezes zarządu szpitala dr Leszek Jagodziński, który od kilku dni przebywa w kwarantannie domowej, poinformował o wdrażanych procedurach.

– przez najbliższe 7 dni wstrzymuje się wszystkie wypisy z oddziału neurologicznego,

przez najbliższe 7 dni wstrzymuje się wszystkie przyjęcia na oddział neurologiczny,

– od dnia dzisiejszego, od godziny 18 poddani kwarantannie są wszyscy pracownicy, którzy byli obecni na dyżurze.

 

Jagodziński wystosował prośbę do firm z usługami gastronomicznymi. 

„Dzisiaj zwracam się szczególnie z prośbą do firm świadczących usługi gastronomiczne, o wsparcie posiłkami (szczególnie zestawem śniadaniowym). Każda pomoc będzie dla nas takim sygnałem, że wprawdzie to my jesteśmy na pierwszym froncie walki z epidemią, ale nie jesteśmy sami.” – czytamy na facebooku.

Pełny komunikat poniżej. 

„Chciałem wszystkich Państwa poinformować, iż w dniu dzisiejszym, w godzinach popołudniowych, potwierdzono zakażenie koronawirusem u pacjenta Oddziału Neurologii, który został przyjęty w dniu wczorajszym. To pierwszy, potwierdzony przypadek wśród pacjentów naszego szpitala (dotychczas było kilka podejrzeń zakażenia), bo jak Państwo zapewne wiecie w ostatnią sobotę tj. w dniu 28.03.2020 potwierdzono zakażenie, u jednego z pracowników naszego szpitala, co zresztą spowodowało, że nie mogę się do Państwa zwrócić bezpośrednio, jedynie za pomocą naszej witryny internetowej i mediów społecznościowych, gdyż odbywam nakazaną przez służby sanitarne kwarantannę.

Dzięki staraniom Ordynatora Oddziału – dr Adama Niemczyka, badanie w kierunku koronawirusa u tego pacjenta udało się przeprowadzić maksymalnie szybko, (w ciągu doby!) dzięki czemu już dzisiaj wiemy, że pacjent jest zakażony. W związku z powyższym pacjent zostanie niezwłocznie przewieziony do szpitala jednoimiennego.

Zgodnie z zaleceniami pracownika Sanepidu – Pani Inspektor Izabeli Szczuki, z którą jestem w stałym kontakcie telefonicznym, Szpital wdraża odpowiednie procedury:

 przez najbliższe 7 dni wstrzymuje się wszystkie wypisy z Oddziału Neurologicznego

 przez najbliższe 7 dni wstrzymuje się wszystkie przyjęcia na Oddział Neurologiczny

 od dnia dzisiejszego, od godziny 18 poddani kwarantannie są wszyscy pracownicy, którzy byli obecni na dyżurze.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna więc o dalszych działaniach będę Państwa informował na bieżąco.

Zwracam się z ogromną prośbą, w imieniu własnym oraz pracowników Oddziału Neurologii, którzy zostali postawieni przez decyzję Sanepidu w bardzo trudnej sytuacji, i którzy na najbliższe dni w wyniku kwarantanny muszą pozostać w Szpitalu….. o pomoc!

Dzisiaj zwracam się szczególnie z prośbą do firm świadczących usługi gastronomiczne, o wsparcie posiłkami (szczególnie zestawem śniadaniowym).
Każda pomoc będzie dla nas takim sygnałem, że wprawdzie to my jesteśmy na pierwszym froncie walki z epidemią, ale nie jesteśmy sami.

Jednocześnie, bo w tej chwili uzyskałem tą informację, pacjentka Oddziału Chirurgii u której również wysunięto podejrzenie zakażenia koranawirusem i wykonano testy jest ujemna, czyli nie potwierdzono obecności wirusa. Życzę wszystkim Państwu zdrowia. Prezes Szpitala dr n.med. Leszek Jagodziński.”

Chciałem wszystkich Państwa poinformować, iż w dniu dzisiejszym, w godzinach popołudniowych, potwierdzono zakażenie…

Publiée par Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. sur Mardi 31 mars 2020

 

źródło: facebook